Zahraniční zájezd
Středověké Flandry a pobřeží Ostende

nezávazně objednat od 5 490 Kč / os.
Země: Belgie
Číslo zájezdu: 662

Objevte s námi Bruggy, "Benátky severu", s nádhernými kanály a muzeem hranolek. V Ostende si užijeme pobřeží Severního moře. Gent nás přivítá historickými památkami včetně tajemného hradu Gravensteen a katedrály svatého Bavona. V Bruselu navštívíme náměstí Grand-Place a ikonické Atomium, stejně jako pasáže plné čokolaterií. Pojďte s námi objevovat nekonečný příběh Belgie a jejího bohatého kulturního dědictví.

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy ve večerních hodinách.

2. den – Navštívíme středověké Bruggy, gotickou perlu, město s křivolakými uličkami, domky a chrámy z červených cihel. Prohlédneme si obě centrální náměstí se zvonicí Belfort a Bazilikou svaté Krve, ukrývající cenný relikviář. Projedeme se lodičkou po místních kanálech, díky kterým se městu přezdívá Benátky severu. V muzeu hranolek se dozvíme tajemství přípravy jednoho z gurmánských pokladů Belgie. Benelux, historické a přírodní krásyMohlo by vás zajímatBenelux, historické a přírodní krásyZavítáme také k větrným mlýnům a podíváme se do míst, kde se natáčela legendární černá komedie „V Bruggách“. Odpoledne se přesuneme na slunné pobřeží Severního moře do známého turistického letoviska Ostende. Budeme relaxovat na dlouhých písečných plážích, sbírat lasturky mušlí, svlažíme nožky či dokonce celé tělo, ochutnáme čerstvé mořské plody. Kromě lázeňské promenády se projdeme i po dlouhém molu vstříc létajícím rackům a mořským vlnám.

662-stredoveke-flandry-a-pobrezi-ostende-05.webp

3. den – Dopoledne se podíváme do univerzitního městečka Gent, které má nejvíce historicky chráněných památek v Belgii. Spatříme tajemný hrad Gravensteen a tři středověké věže téměř srovnané do řady, aby mohly pózovat dychtivým fotografům. Navštívíme monumentální Katedrálu svatého Bavona, kde si na prohlídku nasadíme speciální brýle s interaktivní projekcí. Na závěr výletu zavítáme do Bruselu. Jádro města, historické Náměstí Grand-Place s mnoha impozantními cechovními a měšťanskými domy, je součástí seznamu UNESCO. Nevynecháme ani novodobý symbol města, umělecky zpracované čůrající trio v podobě chlapečka, holčičky a psa. V typických bruselských pasážích nahlédneme do výloh lahodných čokolaterií. Zastavíme též u ikonického Atomia, symbolu světové výstavy Expo 58, tolik úspěšné pro tehdejší Československo.

4. den – Návrat ke škole v ranních hodinách.

662-stredoveke-flandry-a-pobrezi-ostende-06.webp

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hotelu/hostelu/penzionu (1 noc) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 5 490 Kč /os. nezávazně objednat