Zahraniční zájezd
Starověké Řecko

nezávazně objednat od 12 890 Kč / os.
Země: Řecko
Číslo zájezdu: 666

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v dopoledních hodinách.

2. den – Příjezd do Soluně, druhého největšího řeckého města. Navštívíme hlavní soluňský chrám Agios Dimitrios, který za svou velkolepostí skrývá tajemnou minulost. Dále se vydáme do kláštera Vlatadon, z něhož se nám naskytnou překrásné panoramatické výhledy na město a moře. Projdeme se malebnými křivolakými uličkami Ano Poli až ke starořímskému fóru, velkolepé Rotundě a Galeriovu oblouku ze 4. stol. Zde si také prohlédneme chrám Agia Sofia a Bílou věž, která je symbolem města Soluň.

3. den – Podíváme se na monumentální pohoří Olymp, kde sídlili řečtí bohové. Dále nás cesta povede okouzlujícím údolím Tempi se zastávkou u visutého mostu a kapličky Agia Paraskevi, vytesané do skály. V těchto skalách se nacházejí také majestátní skalní kláštery v Meteoře, na něž je dechberoucí pohled. Naši výpravu zakončíme zastávkou u památníku slavné bitvy u Thermopyl.

4. den – Čeká nás poloostrov Peloponés, navštívíme významná antická centra Korint a Mykény, centrum první řecké civilizace. Zastavíme se také v malebném přímořském městě Nafplio, kde uvidíme trosky majestátní benátské pevnosti a prohlédneme si pompézní starořecké divadlo Epidaurus.

5. den – Tento den věnujeme celodenní prohlídce Athén, hlavního města Řecka. Navštívíme pozůstatky Parthenónu či Erechtheiónu, nejposvátnější místa na Akropoli a také tajuplná pohřebiště bájných králů. Dále nás čeká Dionýsovo divadlo – nejstarší divadlo na světě, chrám Dia Olympského a prohlídka centrálního náměstí Syntagma s budovou řeckého parlamentu a Hefaistovým chrámem. Vyvrcholením dne bude jedinečný pohled na večerní Athény z vrchu Lykavittos, kam se dopravíme kabinovou lanovkou.

6. den – Poslední den strávíme na písečné pláži u Egejského moře, kde nás čeká příjemné koupání a nebude chybět ani možnost se občerstvit či si zakoupit nějaký ten suvenýr na památku.

7. den – Návrat odpoledních hodinách.

V případě zájmu je možné zájezd rozšířit o druhý den pobytu v Athénách (č. 666/a):

Uvidíme monumentální Panathénský stadion, pravděpodobně nejstarší sportovní stadion, který v roce 2004 dokonce hostil část soutěží letních olympijských her. Dále se přesuneme do rozsáhlé oblasti Kerameikos, která v období antického Řecka sloužila původně jako hrnčířská čtvrť, později však jako velké pohřebiště. Součástí je i archeologické muzeum. Na závěr si zajdeme do čtvrti Monastiraki. Zdejší ulice jsou plné malých obchůdků, ale i větších značkových obchodů, které vyzývají ke koupi upomínkového předmětu či něčeho hezkého na sebe.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Ubytování (4 noci) se snídaní
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 12 890 Kč /os. nezávazně objednat