Zahraniční zájezd
Neapolský záliv a pobřeží Amalfi

nezávazně objednat od 9 390 Kč / os.
Země: Itálie
Číslo zájezdu: 665

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v odpoledních hodinách.

2. den – Prohlídku Neapole začneme v historickém středu města ve spleti úzkých uliček s autentickou jižanskou atmosférou. Objevíme v nich řadu kostelů, impozantních paláců a majestátních domů. Navštívíme tajuplné neapolské podzemí a vystoupíme na bývalou hradní pevnost, odkud se nabízí úchvatný výhled na modré vody Tyrhénského moře. Zavítáme do romantického přístavu Santa Lucia, který proslavila známá píseň. Vpodvečer se projdeme po promenádě a v blízkém parku zajdeme do akvária s více než 200 druhy zástupců mořské fauny a flory z celého neapolského zálivu.

3. den – Přesuneme se na dramatické pobřeží Amalfi, plné strmých skalnatých útesů a divoké zeleně, mezi kterými se jako perly na italském pobřeží vyjímají starobylá městečka. Přímořskou atmosféru nadýcháme v jejich malebných uličkách, projdeme se po jedné ze značených stezek s neopakovatelnými výhledy na moře a nevynecháme ani zastávku na některé z místních pláží.

4. den – Zavítáme do míst pohřbených pod nánosy sopečného popílku, legendárních Pompejí, které se řadí mezi nejzachovalejší archeologické naleziště Evropy. Prozkoumáme rozsáhlé ruiny kdysi kvetoucího města a navštívíme i expozici virtuálního archeologického muzea, díky níž lépe získáme představu o tom, jak impozantní místo to kdysi bylo. Následně se vydáme na vrchol vulkánu Vesuv, který měl zkázu zdejšího pobřeží na svědomí, a obejdeme jeho spící kráter.

5. den – Lodí nebo hydroplánem poplujeme na vulkanický ostrov Ischia, plný životem kypících lázeňských městeček, nádherných přírodních scenérií a nejlepších pláží v neapolském zálivu. Část dne strávíme odpočinkem a koupáním v průzračném moři a nakonec se vydáme podél pobřeží k hradnímu komplexu Castello Aragonese. Alternativou je výlet na populární ostrov Capri, okázalou směsici luxusu, půvabné středomořské krásy a rozeklaného mořského pobřeží. V podvečer ochutnáme místní pouliční speciality, které proslavily Neapol po celém světě, a vydáme se na cestu domů.

6. den – Návrat v odpoledních hodinách.  

Zájezd je možné rozšířit o jeden den s návštěvou antického Říma:

Příjezd do Říma. Procházkou z náměstí Piazza Navona, které svým tvarem kopíruje původní stadion pro pořádání her za císaře Domitiana, dojdeme k antickému chrámu Pantheon. Projdeme ruinami starých bazilik a vítězných oblouků na Forum Romanum, proslulého centra všeho dění, kde kdysi působili řečníci a politici. Na nedalekém Piazza del Colosseo navštívíme největší amfiteátr postavený v Římské říši - Colosseum, místo konání zápasů gladiátorů. Poté zavítáme na pahorek Quirinale ke stejnojmennému paláci, současnému sídlu prezidenta italské republiky. Cestou nás čeká také zastávka u slavné fontány di Trevi a pohled na Španělské schody.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Snídaně
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Ubytování (3 noci) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 9 390 Kč /os. nezávazně objednat