Zahraniční zájezd
Julské Alpy a Jadran

nezávazně objednat od 4 890 Kč / os.
Země: Slovinsko
Číslo zájezdu: 667

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v nočních hodinách.

2. den – První zastávkou bude město Bled, nacházející se v divoké krajině hor a lesů, s ikonickým jezerem. Voda jezera nás nadchne nejen svou průzračností a smaragdovou barvou, ale i příjemnou teplotou, kterou zajišťují termální prameny, a bude nás lákat alespoň smočit kotníky. Tradiční plenta (dřevěné plavidlo) nás okružní jízdou, při níž si prohlédneme všechny krásy okolí, zaveze na ostrov s kostelem, tvořící dominantu celého jezera. Ke kostelu vystoupáme po 99 schodech a načerpáme tajemnou atmosféru genia loci. Dále budeme pokračovat autobusem na jih a cestou se pokocháme jedinečnými výhledy na Julské Alpy.

3. den – Cesta nás následně zavede do jeskyně Postojnska jama, která je nejkrásnější krasovou jeskyní v celém Slovinsku a zároveň nejnavštěvovanější krasovou jeskyní v Evropě. Zcela nás okouzlí fantaskní jeskynní útvary, které si prohlédneme jak během pěší prohlídky, tak i při jízdě podzemním vláčkem. V místních podzemních vodách uvidíme podivného živočicha - macaráta, slepého obojživelníka dožívajícího se i sta let. Z jeskyně se přesuneme na nedaleký Predjamský hrad, neobvyklou středověkou stavbu zasazenou částečně do skalní zdi a známou z mnoha filmů a seriálů. Tajemnou atmosféru místa ještě umocní systém jeskyň, který je s hradem spojen a do kterých můžeme nahlédnout. Odpoledne ale zažijeme romantiku, zajedeme ke Středozemnímu moři do městečka Piran, jež si právem získalo přezdívku slovinské Benátky. Starobylý přístav, kamenné uličky, úžasné výhledy a centrum téměř bez aut nám zajistí skutečně jedinečný zážitek. Den zakončíme procházkou na promenádě a koupáním v moři.

4. den – Návrat ke škole v ranních hodinách.

V případě zájmu lze program rozšířit o jeden den s následujícím programem:


č. 667/a Bohinjské jezero a Národní park Triglav

Krásy divoké slovinské přírody budeme obdivovat i v Triglavském národním parku u Bohinjského jezera, největšího přírodního slovinského jezera a jedné z nejoblíbenějších zdejších destinací. Průzračně čisté jezero, ležící v hlubokém ledovcovém údolí a obklopené vysokými horami, můžeme obejít po příjemných turistických stezkách, nejkrásnější výhled nám ale poskytne lanovka, která nám otevře také neskutečný pohled na pohoří Julských Alp. Při troše štěstí zahlédneme i Triglav, nejvyšší horu. Nádherná podívaná nás závěrem čeká u vodopádu Savica s impozantní výškou 78 m a romantickou atmosférou.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování (1 noc) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 4 890 Kč /os. nezávazně objednat