Zahraniční zájezd
Historické Skotsko

nezávazně objednat od 14 790 Kč / os.
Číslo zájezdu: 631

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v odpoledních hodinách.

2. den – Navštívíme hlavní město Nizozemí, Amsterdam, ve kterém na nás dýchne atmosféra tzv. Zlatého století, kdy bylo město světovou metropolí. Uvidíme např. královský palác Koniklijk Paleis, bývalé sídlo Východoindické společnosti Oost-Indisch Huis či nejstarší stavbu ve městě, kostel Oude Kerk. Amsterdam si prohlédneme i z paluby lodi při vyhlídkové plavbě po amsterdamských kanálech, tzv. grachtech. Odpoledne přejedeme do přístavu, kde se nalodíme na luxusní trajekt s ubytováním v kajutách, který nás převeze přes Severní moře až do Newcastlu.

3. den – Po vylodění v přístavu Newcastle nás čeká návštěva Alnwick Castle, majestátního hradu se zahradami, kde probíhalo natáčení slavných filmů o Harrym Potterovi. Následně zavítáme k Bamburgh Castle, kolem kterého projdeme na nedaleké pláže až k písečným dunám. Nevynecháme ani technickou pozoruhodnost Falkirk Wheel, zdymadlo spojující dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladiny. Alternativně je místo zdymadla možná procházka kolem renesančního paláce Linlithgow Palace, rodiště Marie Stuartovny.

4. den – Den započneme přejezdem přes největší skotské vřesoviště Rannoch Moor do jedné z nejkrásnějších oblastí Glencoe, úchvatného údolí, které má ovšem temnou historii. Pokračovat budeme do městečka Fort William s nádherným výhledem na nejvyšší horu Velké Británie, Ben Nevis, a také si prohlédneme tzv. Neptunovy schody, unikátní vodní dílo na uměle vytvořeném Kaledonském kanálu. Zavítáme také do vesnice Fort Augustus, nacházející se na břehu jezera Loch Ness. Na závěr dne se můžeme těšit na okružní plavbu po jezeře, které je proslulé legendární Lochneskou příšerou.

5. den – V tento den bude hrát hlavní roli Edinburgh, hlavní město Skotska. Nejprve si na jeho předměstí prohlédneme legendami opředenou Rosslyn Chapel. Následně se vydáme do historického centra města s nejvýznamnější skotskou katedrálou St. Giles Cathedral a zavítáme také do prostor hradu Edinburgh Castle, které ukrývají skotské korunovační klenoty a tzv. Stone of Scone, kamennou desku, na níž bývají korunováni britští panovníci. Po Royal Mile se projdeme skrze Holyrood Park až k bývalému sídlu Marie Stuartovny, Palace of Holyrood. Nenecháme si ujít ani návštěvu hlavní nákupní třídy Edinburghu, známé Princes Street.

6. den – Zavítáme do St. Andrews, místa studií a seznámení prince Williama a Kate Middleton. Můžeme se těšit na prohlídku trosek rozsáhlé středověké katedrály se hřbitovem a nevynecháme ani procházku po pláži ke zřícenině hradu ze 13. století. Vystoupáme také na rozhlednu Wallace Monument, památník hrdiny Williama Wallace, odkud nás čeká překrásný výhled na celé okolí. Odpoledne zamíříme do města Stirling, jehož prohlídce bude dominovat slavný hrad Stirling Castle, bývalé sídlo skotské královny Marie Stuartovny.

7. den – Závěr našeho zájezdu věnujeme návštěvě opatství Melrose Abbey, kde je uloženo srdce Roberta Bruce, krále, který pro Skotsko vybojoval nezávislost. Na cestě zpět do Anglie se zastavíme u Hadrianova valu a prohlédneme si římskou vojenskou pevnost Housesteads, opevnění z dob římské říše, které mělo chránit před nájezdy Skotů. Následně dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a při přejezdu přes Severní moře zpět do Nizozemska si vychutnáme poslední výhledy na Skotsko.

8. den – Návrat do ČR ve večerních hodinách.  

V případě zájmu možnost výměny nebo prodloužení o 1 den:

Navštívíme přímořské městečko Stonehaven se zříceninou Dunnottar Castle. Nevynecháme ani Balmoral Castle, sídlo královny Alžběty II. či Glamis Castle, místo narození matky královny Alžběty II.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Plná penze (oběd formou balíčků)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Přeprava trajektem Amsterdam - Newcastle
 • Ubytování v hostitelských rodinách (4 noci) - plná penze (oběd formou balíčků)
 • Ubytování na trajektu ve 4 lůžkových kajutách (2 noci)

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 14 790 Kč /os. nezávazně objednat