Zahraniční zájezd
Hamburk, město na Labi

nezávazně objednat od 3 990 Kč / os.
Země: Německo
Číslo zájezdu: 668

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd po půlnoci, noční přejezd. Prohlídku začneme ve starém městě, které se pyšní mnoha kostely a okázalou radnicí. Nahlédneme do vyhlášené čtvrti St. Pauli, živelné směsice zábavních podniků a etnické pestrosti. Nevynecháme ani vzkvétající moderní čtvrť HafenCity s budovou Labské filharmonie. Po prohlídce obchodní čtvrti Kontorhausviertel se vypravíme do přístaviště na vyhlídkovou plavbu lodí. Uvidíme průmyslový areál, kontejnerové terminály, závod společnosti Airbus na výrobu letadel a podél malebných břehů Labe doplujeme až k bohaté rezidenční čtvrti Blankenese, kde jsou na nedaleké pláži při odlivu vidět zbytky lodních vraků. Závěr dne strávíme v rozlehlém centrálním parku Planten un Blomen s květinovými zahradami, jezerem a fontánami.

2. den – Program zahájíme uprostřed Speicherstadtu, unikátního skladovacího komplexu z 19. století, zapsaného na seznamu UNESCO. V jedné z rozlehlých budov navštívíme největší říši modelů na světě, Miniatur Wunderland. Mezi zmenšeninami Hamburku, alpských průsmyků nebo amerického Grand Canyonu se tu prohání více než tisícovka vláčků, desetkrát tolik autíček či padesátka letadel a pravidelné střídání dne a noci pozoruje na 300 000 roztomilých figurek. Odpoledne si prohlédneme některou z proslulých námořních expozic. Na výběr tu máme historickou loď Rickmer Rickmers, plachetnici Východoindické společnosti z 19. století, nebo nákladní loď Cap San Diego, známou jako Bílá labuť jižního Atlantiku. V neposlední řadě tu kousek od rybího trhu kotví ruská špionážní ponorka U-434, při jejímž „prolézání“ se na vlastní kůži můžeme vžít do role posádky uvězněné v hlubokých vodách oceánu. Alternativně lze navštívit i další muzea (muzeum emigrace BallinStadt, nejstarší muzeum voskových figurín či zábavnou interaktivní expozici MINDWAYS - 3D TrickArt). Závěr dne si zpříjemníme pobytem na některé z městských pláží.

3. den – Návrat v brzkých ranních hodinách.  

V případě zájmu lze program rozšířit o 1 den s následujícím programem:

668/a Souostroví Helgoland – Plavba rychlým katamaránem na souostroví v Severním moři Helgoland, proslulé barevnými domečky, skalními útesy a písečnými plážemi s výskytem zajímavých mořských ptáků a dvou druhů tuleňů.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • U čtyřdenní varianty ubytování v hotelu (2 noci vč. snídaně)
 • Ubytování v hotelu/hostelu/penzionu (1 noc) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 3 990 Kč /os. nezávazně objednat