Škola v přírodě
Sankt Gilgen

Země: Rakousko
Číslo zájezdu: 661

Popis školy v přírodě

Prozkoumejte krásy Solné komory, která je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací v Rakousku. Budete zcela uchváceni zdejšími průzračnými jezery, svěžími lesy, vysokými Alpami a malebnými horskými městečky. Čistý horský vzduch a značené turistické trasy lákají k příjemným procházkám na vyvýšená místa, ze kterých se vám naskytnou ty nejkrásnější pohledy do okolí (využít můžete také lanovku na horu Zwölferhorn). Těšit se můžete i na koupání v jezeře Wolfgangsee, které je jedním z nejteplejších Solnohradských jezer. O vodní radovánky tudíž nebudete ochuzeni. Také se po jezeře můžete plavit v kolesovém parníku na okružní jízdě. Městečko St. Gilgen, ve kterém budete ubytováni, se hrdě hlásí k odkazu Mozarta, jehož matka a sestra se zde narodily. Zaujme vás tak nejen Mozartův dům, ale i mnoho dalších krásných upravených budov s uměleckými malbami na zdech.

Ubytováni budete v moderní a stylovém penzionu pro mládež, přímo u pláže jezera Wolfgangsee. Prosluněné pokoje jsou nově zrekonstruované a vybavené vlastním sociálním zařízením. Strava 3x denně je zajištěna přímo v objektu.

1. den – Odjezd v ranních hodinách, příjezd na oběd.

2. – 4. den – Pobyt u jezera.

5. den – Návrat v odpoledních hodinách.

V případě zájmu je možné pobyt obohatit o níže uvedený fakultativní výlet (není v ceně pobytu).

Poslední den pobytu je možno uskutečnit výlet do Solných dolů v Hallstattu, původně středověkého hornického městečka s úzkými křivolakými uličkami, obklopeného z jedné strany horami a z druhé jezerem Hallstätersee. Navštívíte místní neobvyklý hřbitov s tajemnou kostnicí a vyjedete lanovkou přímo k solným dolům, kde můžete vyzkoušet také jízdu důlním vláčkem nebo jízdu po hornické skluzavce.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Plná penze
 • Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Školy v přírodě s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.