Berchtesgaden

č.612 Berchtesgaden

K nejkrásnějším regionům nejen v Německu, ale i v celé Evropě patří Národní park Berchtesgaden. Naší první zastávkou bude bývalý bunkr z 2. světové války, ve kterém je nyní umístěno muzeum. Místním autobusem a skalním výtahem vyjedeme na vrchol Kehlstein (1 834 m n. m.), kde se nachází Hitlerovo „Orlí hnízdo“. Z tohoto místa, odkud se rozhodovalo o budoucnosti Evropy, je nezapomenutelný výhled do celého kraje. Navštívíme též solné doly v Berchtesgadenu. Součástí prohlídky je i projížďka důlním vláčkem, nezapomenutelný zážitek v podobě jízdy hornickou skluzavkou i projekce na zrcadlovém podzemním jezeře, kterou zhlédneme během plavby po jeho hladině. Po prohlídce nás čeká procházka promenádou k jezeru Königssee, zasazenému mezi vysoké hory, kde se necháme okouzlit pohledem do jeho průzračně čisté vody.

V případě zájmu je možné zájezd rozšířit o další den s jedním z následujících programů:


629/b) Berchtesgaden a Salcburk

Navštívíme Mozartovo město, Salcburk. Jeho návštěvu zahájíme v překrásných zahradách zámku Mirabell. Přes řeku Salzach se dostaneme do křivolakých uliček Starého města, kde navštívíme muzeum v Mozartově rodném domě. Pak se již vydáme na nejkrásnější vyhlídkovou terasu, kam nás vyveze rychlovýtah zabudovaný v nitru Mnišské hory. Po krásné procházce plné malebných vyhlídek na město se dostaneme až k jeho hlavní dominantě, středověké pevnosti Hohensalzburg. V nedalekém klášteře, nejstarším v německy mluvících zemích, si projdeme tajemné katakomby. Po prohlídce impozantního Dómu zavítáme na Rezidenční náměstí, kde třikrát denně zní zvonkohra v tónech Mozartových melodií.


629 Bechtesgaden a Národní park Bavorský les

Zavítáme do Národního parku Bavorský les, který se nachází na největším souvislém zalesněném území střední Evropy a vyniká téměř nedotčenou krajinou rozlehlých lesů, luk, rašelinišť a průzračných horských jezer. Jedinečným zážitkem bude procházka visutou stezkou korunami stromů, zakončenou unikátní 44 metrů vysokou vyhlídkovou věží zvanou Bavorská Eiffelovka. Při následné procházce okolním lesním areálem se seznámíme s mnoha zvířaty typickými pro tuto oblast. Některé cesty vedou okolo zvířecích výběhů, jiné dokonce přímo jejich teritoriem, a tak uvidíme divoká prasata, medvědy, vlky, losy, zubry a množství dalších zvířat přímo v jejich přirozeném prostředí.

Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací a DVD.

Ubytování a stravování během školního zájezdu

V případě dvoudenní varianty je ubytování na školním zájezdu zajištěno v penzionu pro mládež se snídaní (1 noc).

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno pojištění proti stornopoplatkům.

Cena

Děti ZŠ, studenti SŠ č.612) 1 190 Kč; dvoudenní varianty č.629) a č. 629/b) 2 690 Kč

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem
Pojištění léčebných výloh v zahraničí
Zákonné pojištění CK a služby průvodce
Tři učitelé zdarma vč. vstupů
U dvoudenní varianty ubytování v penzionu pro se snídaní (1 noc).

Cena nezahrnuje

vstupy č. 612) 20-25 Euro; č.629 a č. 629/b) 25-30 Euro.

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace