Zahraniční zájezd
To nejlepší z Anglie

nezávazně objednat od 11 400 Kč / os.
Číslo zájezdu: 626

Přeplujte s námi kanál La Manche a zažijte Londýn a jeho okolí zblízka. Projdeme si Westminster přes St. James’s Park, Buckinghamský palác, Trafalgar Square až na Piccadilly Circus. Londýnské metro nás zaveze do muzea voskových figurín Madame Tussaud’s nebo Natural History Museum. Londýn shlédneme jak z ptačí perspektivy na London Eye, tak z paluby lodi na vyhlídkové plavbě po Temži. Navštívíme tajuplný Stonehenge, Winchester s jeho katedrálou a kulatým stolem krále Artuše, prozkoumáme filmové ateliéry Harryho Pottera, univerzitní Oxford a v Greenwich se dotkneme nultého poledníku. Naše šestidenní dobrodružství zakončíme prohlídkou korunovačních klenotů v Tower of London.

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd na zájezd obvykle v odpoledních hodinách. 

2. den – Přeprava přes kanál La Manche. Prohlídku britské metropole Londýna zahájíme procházkou čtvrtí Westminster, kde uvidíme sídlo parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben a Westminsterské opatství. Královským parkem St. James’s Park projdeme až k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci, a slavná třída The Mall nás dovede na významné náměstí Trafalgar Square, které je místem všech oslav a demonstrací a centrem setkávání všech Londýňanů. Zavítáme také na náměstí Piccadilly Circus, známé díky neonovým reklamám a svítícím tabulím. Londýnským metrem se přesuneme do muzea Madame Tussaud’s, kde na nás čeká nejen celá řada významných osobností, ale i zábavná projížďka tradičním černým taxíkem, která nás seznámí s dějinami města (alternativně návštěva přírodopisného muzea Natural History Museum). Na závěr si vychutnáme Londýn z ptačí perspektivy z vyhlídkového kola London Eye.

627-47135701-xl-2015.jpg

3. den – Návštěva tajuplného Stonehenge, komplexu menhirů a kamenných kruhů. Dále návštěva města Winchester, kde si prohlédneme nejen nejstarší evropskou katedrálu Winchester Cathedral, ale také kulatý stůl krále Artuše v Great Hall.

4. den – Dopoledne zavítáme do Oxfordu, nejstaršího univerzitního města v Anglii, ve kterém si prohlédneme budovy čítárny Radcliffe Camera či knihovnu Bodleian Library. Následně projdeme kolem slavných kolejí Merton, Corpus Christi či Magdalen College. Oxford zakončíme prohlídkou Christ Church Collage, ve které se autoři filmu Harry Potter inspirovali ve stavbě nejedné scény. V odpolední části nás nejprve čeká návštěva filmových ateliérů Warner Bros. Studios, kde nahlédneme pod pokličku natáčení filmů o Harry Potterovi. Projdeme se po Příčné ulici, prohlédneme si učebny bradavické školy a zavítáme i do Hagridovy chatrče či Brumbálova kabinetu. Seznámíme se také s tím, jak tvůrci oživili na plátně nejrůznější stvoření pomocí filmových triků. 

HP-01.jpg

5. den – Náš den začneme prohlídkou majestátního hradu Tower of London, který byl v minulosti svědkem mnoha důležitých historických událostí a v němž jsou dnes uloženy britské korunovační klenoty. Po porhlídce přejedeme do malebné městské části Greenwich ve východním Londýně, kde si nenecháme ujít prohlídku námořního muzea National Maritime Museum se známou plachetnicí Cutty Sark. Na závěr dne si ukážeme budovu královské observatoře Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník.

6. den – Návrat ze zájezdu obvykle v odpoledních hodinách.

626-6717085-xl-2015.jpg

 

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Plná penze (oběd formou balíčků)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Přeprava přes kanál La Manche
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hostitelských rodinách (3 noci) - Plná penze (oběd formou balíčku)

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Velká Británie s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 11 400 Kč /os. nezávazně objednat