Zahraniční zájezd
Londýn jak ho neznáte

nezávazně objednat od 8 990 Kč / os.
Číslo zájezdu: 647

Popis zahraničního zájezdu

1. den –  Odjezd od školy v odpoledních hodinách. 

2. den – Přeprava přes kanál La Manche. Prohlídku britské metropole Londýna zahájíme procházkou čtvrtí Westminster, kde uvidíme sídlo parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben a Westminsterské opatství. Královským parkem St. James’s Park projdeme až k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci, a slavná třída The Mall nás dovede na významné náměstí Trafalgar Square, které je místem všech oslav a demonstrací a centrem setkávání všech Londýňanů. Zavítáme také na náměstí Piccadilly Circus, známé díky neonovým reklamám a svítícím tabulím. Odpoledne prověříme svou odvahu v London Dungeon. Tato unikátní atrakce nás pomocí živých herců seznámí s temnými dějinami města a potkáme zde například Jacka Rozparovače či Sweeney Todda, šíleného holiče z Fleet Street. Přeneseme se také do 17. století, kdy v Londýně řádila morová epidemie a veliký požár. V závěru dne si z vyhlídkového kola London Eye vychutnáme výhled na celý Londýn.  

3. den – V tomto zábavou nabitém dni nás nejprve čeká návštěva filmových ateliérů Warner Bros. Studios, kde nahlédneme pod pokličku natáčení filmů o Harry Potterovi. Projdeme se po Příčné ulici, prohlédneme si učebny bradavické školy a zavítáme i do Hagridovy chatrče či Brumbálova kabinetu. Seznámíme se také s tím, jak tvůrci oživili na plátně nejrůznější stvoření pomocí filmových triků. Čeká nás nezapomenutelná prohlídka Stamford Bridge, domácího stadionu fotbalistů londýnské Chelsea. Prohlédneme si šatnu domácích i hostujících fotbalistů a další zázemí stadionu. Stejně jako legendární Petr Čech přicházel před diváky, i my projdeme tunelem až na trávník před tribuny, které pojmou přes 40 tisíc diváků (alternativně lze nově navštívit současné působiště tohoto slavného hráče, stadion fotbalistů Arsenalu). Na závěr dne nás čeká nejznámější londýnský park Hyde Park a případně návštěva světoznámé nákupní třídy Oxford Street. 

4. den – Dopolední část programu věnujeme návštěvě druhé největší britské katedrály − St. Paul's Cathedral, kde se konají významné události jako svatby či pohřby členů královské rodiny. Odměnou za výstup do Zlaté galerie nám bude výhled na Londýn z výšky 85m nad zemí. Poté se přes Millenium Bridge přesuneme až ke galerii moderního umění Tate Modern a při procházce podél řeky Temže uvidíme Shakespearovo divadlo Globe Theater, lodě Golden Hinde, HMS Belfast a monumentální 87patrovou budovu The Shard. Po slavném mostu Tower Bridge dojdeme až k majestátnímu hradu Tower of London, odkud budeme pokračovat vyhlídkovou lodí do malebné městské části Greenwich, kde nás čeká plachetnice Cutty Sark, námořní muzeum National Maritime Museum a královská observatoř Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník. 

5. den – Návrat ke škole v odpoledních hodinách.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Plná penze (oběd formou balíčků)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Přeprava přes kanál La Manche
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • V Londýně ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (2 noci) - oběd formou balíčku

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Velká Británie s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 8 990 Kč /os. nezávazně objednat