Zahraniční zájezd
Anglie podle vašich představ

nezávazně objednat od 11 400 Kč / os.
Číslo zájezdu: 653

Objevte s námi kouzlo Anglie na nezapomenutelném zájezdu! Prozkoumáme živé město Brighton, fascinující Londýn s jeho ikonickými památkami a zbytek programu si vyberete z pestré nabídky právě Vy – od tajemného Stonehenge, přes historický Oxford a Cambridge až po zábavní park LEGOLAND® Windsor Resort. Přizpůsobte si program dle svých přání a společně si užijeme výjimečné zážitky a kulturní poklady Anglie.

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd na zájezd obvykle v odpoledních hodinách. 

2. den – Přeprava přes kanál La Manche. Den začneme v Brightonu. Prohlédneme si podmořské akvárium Sea Life Centre. Projdeme se po pobřežní promenádě a po molu Brighton Pier. Navštívíme královský palác Royal Pavilion, nejexotičtější stavbu Evropy. Půjdeme i do centra města, tzv. The Lanes, a užijeme si výhled z vyhlídkové kabiny i360.

3. denNa výběr máte následující varianty 3. a 4. dne: a) Dopolední prohlídka Londýna – procházka okolo galerie Tate Modern, divadla Globe, kolem lodí HMS Belfast a Golden Hinde a přes most Tower Bridge. Návštěva hradu Tower of London a prohlídka korunovačních klenotů. Následuje odpolední návštěva Greenwich – uvidíte plachetnici Cutty Sark, námořní muzeum National Maritime Museum a královskou observatoř Royal Observatory s nultým poledníkem. b) Nejslavnější prehistorická památka Stonehenge, komplex menhirů a kamenných kruhů, jehož původní účel zůstává lidem i po 3500 letech neznámý. Odpolední návštěva prastarého města Winchester s prohlídkou nejstarší evropské katedrály Winchester Cathedral a Great Hall, kde je možnost si prohlédnout kulatý stůl legendárního krále Artuše. c) Prohlídka Oxfordu, nejstaršího univerzitního města v Anglii, procházka kolem budov knihovny Bodleian Library a čítárny Radcliffe Camera. Následně se půjde kolem slavných kolejí Merton či Magdalen College s návštěvou koleje Christ Church College, která inspirovala při natáčení Harryho Pottera. Prohlídka města Windsor s procházkou kolem Windsor Castle.

4. den – d) Návštěva univerzitního městečka Cambridge s procházkou historického centra města s budovami slavných kolejí. Bude možnost vidět Petershouse, nejstarší a zároveň nejmenší kolej v Cambridge, či King’s College, která je zase tou nejkrásnější. Následuje romantická projížďka po řece Cam. Poté návštěva města Duxford a muzea letectví. e) Procházka po středověkém městečku Canterbury, návštěva místní katedrály Canterbury Cathedral, která je nejstarší dochovanou křesťanskou stavbou Anglie. Odpoledne návštěva hradu Leeds Castle, kde si kromě krásných interiérů bude možnost prohlédnout i přilehlé zahrady s voliérami, rozsáhlým bludištěm či bizarním muzeem psích obojků. f) Kurz do rodiště Williama Shakespeara Stratford nad Avonou, následuje návštěva jeho rodného domu. Poté prohlídka hradu Warwick, symbolu středověké moci s možností návštěvy Warwick Dungeon. g) Procházka samotného města Windsor kolem královské rezidence Windsor Castle. Návštěva parku LEGOLAND® Windsor Resort, městečka postaveného z kostiček Lega. Zde je možnost nejen vidět známé stavby Anglie, ale zajisté si všichni užijí zábavu na horských drahách či dalších atrakcích.

5. den – Prohlídku britské metropole Londýna zahájíme procházkou čtvrtí Westminster, kde uvidíme sídlo parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben a Westminsterské opatství. Královským parkem St. James’s Park projdeme až k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci, a slavná třída The Mall nás dovede na významné náměstí Trafalgar Square, které je místem všech oslav a demonstrací a centrem setkávání všech Londýňanů. Zavítáme také na náměstí Piccadilly Circus, známé díky neonovým reklamám a svítícím tabulím. Londýnským metrem se přesuneme do muzea Madame Tussaud’s, kde na nás čeká nejen celá řada významných osobností, ale i zábavná projížďka tradičním černým taxíkem, která nás seznámí s dějinami města (alternativně návštěva přírodopisného muzea Natural History Museum). Na závěr si vychutnáme Londýn z ptačí perspektivy z vyhlídkového kola London Eye.

6. den – Návrat ze zájezdu obvykle v odpoledních hodinách.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Plná penze (oběd formou balíčků)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Přeprava přes kanál La Manche
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hostitelských rodinách (3 noci) - Plná penze (oběd formou balíčku)

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Velká Británie s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 11 400 Kč /os. nezávazně objednat