Zahraniční zájezd
Anglie podle vašich představ

nezávazně objednat od 10 990 Kč / os.
Číslo zájezdu: 653

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v odpoledních hodinách.

2. den – Přeprava přes kanál La Manche. Návštěva Brightonu. Prohlídka podmořského akvária Sea Life Centre. Procházka po pobřežní promenádě a po molu
Brighton Pier. Prohlídka centra města, tzv. The Lanes. Návštěva královského paláce Royal Pavilion, nejexotičtější stavby Evropy, a pohled z vyhlídkové kabiny i360.

3. denNa výběr máte následující varianty 3. a 4. dne:
a) Dopolední návštěva Greenwich – plachetnice Cutty Sark, námořní muzeum National Maritime Museum a královská observatoř Royal Observatory s nultým poledníkem. Odpolední prohlídka Londýna – prohlídka hradu Tower of London a korunovačních klenotů, procházka okolo mostu Tower Bridge, kolem lodí Golden Hinde a HMS Belfast, mrakodrapu The Shard, divadla Globe, galerie Tate Modern, po mostě Millenium Bridge až ke katedrále St. Paul’s. Večer možnost nákupu na Oxford Street.
b) Nejslavnější prehistorická památka Stonehenge, komplex menhirů a kamenných kruhů, jehož původní účel zůstává lidem i po 3500 letech neznámý. Odpolední návštěva prastarého města Winchester s nejstarší evropskou katedrálou Winchester Cathedral, nevynecháme ani kulatý stůl legendárního krále Artuše v Great Hall.
c) Prohlídka Oxfordu, nejstaršího univerzitního města v Anglii, kde si prohlédneme slavné koleje Christ Church, Merton či Magdalen College. Nevynecháme ani budovy knihoven Bodleian Library, kde se natáčel Harry Potter, a nádhernou budovu čítárny Radcliffe Camera. Prohlídka města Windsor s návštěvou Windsor Castle.

4. den – d) Návštěva univerzitního městečka Cambridge, kde si prohlédneme historické centrum města s budovami slavných kolejí. Uvidíme mimo jiné Petershouse, nejstarší a zároveň nejmenší kolej v Cambridge, či King’s College, která je zase tou nejkrásnější. Nenecháme si ujít ani romantickou projížďku po řece Cam. Poté navštívíme město Duxford a muzeum letectví.
e) Prohlídka středověkého městečka Canterbury, navštívíme místní katedrálu Caterbury Cathedral, která je nejstarší dochovanou křesťanskou stavbou Anglie. Odpoledne zavítáme na hrad Leeds Castle, kde si kromě krásných interiérů prohlédneme i přilehlé zahrady s voliérami, rozsáhlým bludištěm či bizarním muzeem psích obojků.
f) Exkurze do rodiště Williama Shakespeara Stradford nad Avonou, následně navštívíme jeho rodný dům. Poté prohlídka hradu Warwick, symbolu středověké moci s možností návštěvy Warwick Dungeon.
g) Návštěva parku LEGOLAND® Windsor Resort, městečka postaveného z kostiček Lega. Obdivovat budeme nejen známé stavby Anglie, ale užijeme si také zábavu na horských drahách či dalších atrakcích. Zavítáme rovněž do samotného města Windsor s královskou rezidencí Windsor Castle.

5. den – Prohlídku britské metropole Londýna zahájíme procházkou čtvrtí Westminster, kde uvidíme sídlo parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben a Westminsterské opatství. Královským parkem St. James’s Park projdeme až k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci, a slavná třída The Mall nás dovede na významné náměstí Trafalgar Square, které je místem všech oslav a demonstrací a centrem setkávání všech Londýňanů. Zavítáme také na náměstí Piccadilly Circus, známé díky neonovým reklamám a svítícím tabulím. Londýnským metrem se přesuneme do muzea Madame Tussaud’s, kde na nás čeká nejen celá řada významných osobností, ale i zábavná projížďka tradičním černým taxíkem, která nás seznámí s dějinami města (alternativně návštěva přírodopisného muzea Natural History Museum). Na závěr si vychutnáme Londýn z ptačí perspektivy z vyhlídkového kola London Eye.

6. den – Návrat ke škole v odpoledních hodinách.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Plná penze (oběd formou balíčků)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Přeprava přes kanál La Manche
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hostitelských rodinách (3 noci) - Plná penze (oběd formou balíčku)

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Velká Británie s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 10 990 Kč /os. nezávazně objednat