Zahraniční zájezd
Královské Švédsko

nezávazně objednat od 7 890 Kč / os.
Země: Švédsko
Číslo zájezdu: 670

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy ve večerních hodinách.

2. den – Trajektem se dopravíme do Dánska a přes jeho hlavní město Kodaň doputujeme do švédského přístaviště Malmö, které je od Kodaně vzdálené téměř co by kamenem dohodil. K této cestě využijeme druhý nejdelší most na světě, Öresundský most. Abychom se na tento dvoupatrový zázrak techniky dostali, projedeme nejdříve tunelem, vynoříme se na umělém ostrově a následně přejedeme samotný most. Navštívíme předměstí Malmö, třetího největšího švédského města. V tomto multikulturním městě plném protikladů uvidíme moderní mrakodrap Turning Torso a umělou písečnou pláž Ribersborgs, přezdívanou Riviéra severu, s fantastickým výhledem na Öresundský most. Následně se vydáme na cestu o dobrých 1000 let zpátky v čase a vžijeme se do role bájných vikingů. V historickém centru Fotevikens Vikingamuseum si připomeneme tuto dobu prostřednictvím plně vybavených funkčních příbytků, lodí, hospodářských stavení, dílen kováře, klenotníka, tesaře a dalšími. Alternativně můžeme navštívit ostrov Møn s oslnivě bílými křídovými útesy Møns Klint v biosférické rezervaci UNESCO. Ty vznikly usazením vápenatých schránek živočichů pradávných moří. Při procházce po pobřeží, ráji nejednoho malíře, tak ještě dnes můžeme tyto zkameněliny najít. Abychom se také nechali obohatit kulturou, ve městě Lund, pravděpodobně nejstarším městě současného Švédska, se necháme okouzlit místní dominantou – obrovskou románskou katedrálou s působivou, legendami opředenou kryptou. Zajímat nás ale také bude zdejší univerzita, jedna z nejvýznamnějších v celém Švédsku, kterou si v případě zájmu můžeme prohlédnout. Za pozornost stojí i Kulturen, skanzen uprostřed centra, připomínající malé městečko. Cestou potkáme několik větrných mlýnů (kterých je v jižním Švédsku požehnaně). Večer ubytování.

3. den – Dopoledne nás čeká fascinující návštěva Království losů. Losí farmy ve které uvidíme, nakrmíme a třeba i pohladíme tyto Švédy nazývané „krále lesa“. Nastoupíme do vozíků zapřažených za traktůrek, který nás po klikaté lesní cestě proveze skrz oboru, ve které se tato úchvatná šestisetkilogramová zvířata nacházejí. Odpoledne nás čeká turistika v národním parku Store Mosse. Překlad znamená „Velká bažina“ a skutečně, jedná se o největší bažinu a rašeliniště jižního Švédska. Příroda je tu velmi různorodá a okouzlující, setkáme se tak s rozsáhlými vřesovištipoli lišejníků, březovými mokřady i borovicovými háji. Zde všude žije nespočet druhů zvířat, která si připomeneme a některá i zahlédneme. Náš okruh vede převážně po dřevěných chodníčcích atraktivní cestou, která není nijak náročná. Večer návrat na ubytování.

4. den – Podíváme se do druhého z 28 švédských národních parků, Stenshuvudu, ležícího na pobřeží Baltského moře. Poznáme jeho obrovskou rozmanitost, svěží listnaté lesy, ale i téměř exotické mořské pláže, kde si smočíme kotníky a ti odvážnější i kolena. Při příznivém počasí můžeme dohlédnout až na dánský ostrov Bornholm. Nevynecháme ani Simrishamn, malebné městečko s kouzelnými rybářskými domky a stánky s rybími specialitami. Zastavíme se též na pobřeží Skillinge, místě obývaném množstvím druhů mořských ptáků. Následně se přesuneme na starobylou megalitickou památku Ales stenar, kamennou loď vytvořenou z kamenů rozmístěných ve tvaru půdorysu lodi. Jedná se o magické místo vikingů, starší než britský Stonehenge. Večer trajektem zpět do Rostocku a noční přejezd zpět do ČR.

5. den – Návrat ke škole v ranních hodinách.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Ubytování (2 noci) se snídaní
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Přeprava trajektem

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 7 890 Kč /os. nezávazně objednat