Zahraniční zájezd
Do Norska za přírodou a papuchalky

nezávazně objednat od 15 890 Kč / os.
Země: Norsko
Číslo zájezdu: 671

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v brzkých ranních hodinách.

2. den – Plavba trajektem po Baltském moři do Švédska a následný transfer do Norska. Jako první navštívíme Národní park Dovrefjell, jediné místo v kontinentální Evropě, kde žije pižmoň grónský, kriticky ohrožené zvíře, které můžeme vidět pouze zde. Místní autobus nás zaveze do centra národního parku na úpatí jeho nejvyšší hory, Shøhetty. Odtud projdeme severskou přírodou kolem průzračných jezer a údolím řeky Stropla, v němž se nám otevře pohled na pasoucí se stáda těchto impozantních zvířat z doby ledové.

3. den – Vydáme se na cestu k ledovci Jostedalsbreen ve stejnojmenném národním parku. Pojedeme údolím Ottadalen k informačnímu centru, kde se dozvíme zajímavosti o pevninských ledovcích. Následně nás čeká procházka k ledovcovému jezeru plnému ledových ker, po kterém poplujeme lodičkou až k ledovcovému splazu, ze něhož vytéká mohutná řeka.

4. den – Největší atrakcí celého našeho zájezdu bude cesta na ptačí ostrov Runde s pozorováním papuchalků. Kolem hlubokých norských fjordů se přes mosty a podmořské tunely dostaneme až na nejvzdálenější ostrov v Norském moři. Ostrov je známý nejen kvůli nalezenému pohádkovému pokladu, ale především kvůli obrovským koloniím mořských ptáků. Pozorovat zde můžeme racky, albatrosy, tereje, chaluhy, orly, ale především symbol ostrova, papuchalky severní. Navštívíme místní písečnou pláž, otužilci si mohou zkusit smočit nohy ve zdejších studených vodách. Následně vystoupáme přes planiny plné ovcí a ptačích hnízd na útesy, z nichž uvidíme celý ostrov, maják i slunce, které zde v létě nikdy nezapadá. Uvelebíme se a budeme čekat na večerní divadlo, kdy přilétají desetitisíce papuchalků ze svého celodenního lovu ryb, jimiž krmí svá hladová mláďata. Papuchalci se svým groteskním vzhledem a krkolomným letem budou doslova všude kolem, a čeká nás tak nezapomenutelný zážitek.

5. den – Navštívíme městečko Lom, v němž uvidíme jeden z nejlépe zachovalých dřevěných kostelů v celém Norsku, pocházející z 12. století. V případě zájmu navštívíme také Norské horské muzeum s interaktivními exponáty zaměřenými na místní přírodu a zvířata. Nahlédneme také do místních obchůdků s možností nákupu suvenýrů či místních specialit. Volný čas strávíme pobytem na pláži jezera. A kdo ví, s trochou štěstí můžeme potkat i odvážnou skupinu místních trollů.

6. den – Zavítáme do Země obrů, Národního parku Jotunheimen, kde nás čeká plavba po jezeře Gjende, během které nás budou obklopovat majestátní horské vrcholy s úchvatnou výškou přes 2 000 metrů. Vypravíme se skrz severské lesy až na pláně plné lišejníků, kde se pasou stáda sobů. Dostaneme se až k vyhlídce na hřebeni Besseggen, z níž se nám naskytne úchvatný pohled na smaragdově zelené jezero Gjende a sousední tmavě modré jezero Bessvatnet, jejichž hladiny jsou v různé nadmořské výšce, s rozdílem 500 m. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme cestou také losy, největší suchozemská evropská zvířata. Večer odjezd do Švédska.

7. den – Přejezd do Dánska přes druhý nejdelší most na světě, Öresundský most. Abychom se na tento dvoupatrový zázrak techniky dostali, projedeme nejdříve tunelem, vynoříme se na umělém ostrově a následně přejedeme samotný most. Poté nás čeká plavba trajektem. Návrat ke škole ve večerních hodinách.

 

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Po celou dobu jsme ubytování na jednom místě. V kempu ve čtyřlůžkových chatkách s lednicí a vařičem. Kemp nabízí možnost atraktivního ubytování v srdci přírody v údolí mezi horami, k dispozici sociální zařízení, sprchy, vnitřní kuchyňka, wifi zdarma, prodejna potravin a občerstvení. V ceně zahrnuta snídaně. Ostatní stravování probíhá individuálně, cestou zastávky v supermarketech.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, přepravu trajekty, přejezd Öresundského mostu, ubytování v kempu v chatkách (4 noci), zákonné pojištění CK a služby průvodce. Cena nezahrnuje vstupy 500 - 600 NOK.

 

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Jízda po Öresundském mostě
 • Jízda po Öresundském mostě
 • Přeprava trajekty

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 15 890 Kč /os. nezávazně objednat