Zahraniční zájezd
Napříč Itálií

nezávazně objednat od 6 990 Kč / os.
Země: Itálie
Číslo zájezdu: 650

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy ve večerních hodinách.

2. denPlavba lodí do Benátek. Prohlídková trasa z Náměstí svatého Marka vede historickým centrem Benátek s výstavnými paláci bývalých bohatých kupců a obchodníků. Čeká nás procházka po slavném mostě Ponte di Rialto s nádhernými mozaikami vedoucím přes hlavní Canal Grande, návštěva Baziliky svatého Marka se zlatými stropy a vyhlídka z 50 metrů vysoké věže se zvonicí, jejíž vrcholek je střežen zlatým andělem. Bude následovat prohlídka interiérů Dóžecího paláce ukrývající místnosti samotného dóžete i sál Sala dello Scudo s mapami tehdy známého světa a obřími glóby uprostřed místnosti. Nevynecháme ani pohled na historické gondoly a lodě obchodníků zakotvené před palácem. Poté přejedeme do místa ubytování.

3. den – Přejezd do Verony. Při zmínce o tomto městě si jistě vzpomeneme na slavného dramatika Williama Shakespeara a jeho nejznámější dílo Romeo a Julie. Zde uvidíme Juliin proslulý balkón a zeď plnou psaníček od zamilovaných párů. Následně se projdeme do centra města na náměstí Piazza Brá, kde se nachází nejvýznamnější památka města – Arena di Verona, tedy Veronský amfiteátr, kam zavítáme také na prohlídku. Poté přejedeme do města Pisa, kde spatříme známou šikmou věž.

4. den – Přejezd do Říma. Nejprve se projdeme ruinami starých bazilik a vítězných oblouků na Foru Romanu, proslulého centra všeho dění, kde kdysi působili řečníci a politici. Nedaleko tohoto místa, na Piazza del Colosseo navštívíme největší amfiteátr postavený v Římské říši – Colosseum, místo konání zápasů gladiátorů. Přesuneme se k řece Tibeře, kterou přejdeme po Andělském mostě, ze kterého uvidíme hrad Castel Sant‘Angelo, původně Hadrianovo mauzoleum později přestavěné na papežskou pevnost spojenou tunelem s Vatikánem. Vstoupíme do Vatikánu na Svatopetrské náměstí, které obklopuje kolonáda v čele s Bazilikou sv. Petra, kterou navštívíme.

5. den – Návrat ke škole v brzkých ranních hodinách.

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Snídaně
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Itálie s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 6 990 Kč /os. nezávazně objednat