Zahraniční zájezd
Napříč Itálií

nezávazně objednat od 7 890 Kč / os.
Země: Itálie
Číslo zájezdu: 650

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy ve večerních hodinách.

2. denPlavba lodí do Benátek. Prohlídková trasa z Náměstí svatého Marka vede historickým centrem Benátek s výstavnými paláci bývalých bohatých kupců a obchodníků. Čeká nás procházka po slavném mostě Ponte di Rialto s nádhernými mozaikami vedoucím přes hlavní Canal Grande, návštěva Baziliky svatého Marka se zlatými stropy a vyhlídka z 50 metrů vysoké věže se zvonicí, jejíž vrcholek je střežen zlatým andělem. Bude následovat prohlídka interiérů Dóžecího paláce ukrývající místnosti samotného dóžete i sál Sala dello Scudo s mapami tehdy známého světa a obřími glóby uprostřed místnosti. Nevynecháme ani pohled na historické gondoly a lodě obchodníků zakotvené před palácem. Poté přejedeme do místa ubytování.

3. den – Přejezd do Verony. Při zmínce o tomto městě si jistě vzpomeneme na slavného dramatika Williama Shakespeara a jeho nejznámější dílo Romeo a Julie. Zde uvidíme Juliin proslulý balkón a zeď plnou psaníček od zamilovaných párů. Následně se projdeme do centra města na náměstí Piazza Brá, kde se nachází nejvýznamnější památka města – Arena di Verona, tedy Veronský amfiteátr, kam zavítáme také na prohlídku. Poté přejedeme do města Pisa, kde spatříme známou šikmou věž.

4. den – Přejezd do Říma. Nejprve se projdeme ruinami starých bazilik a vítězných oblouků na Foru Romanu, proslulého centra všeho dění, kde kdysi působili řečníci a politici. Nedaleko tohoto místa, na Piazza del Colosseo navštívíme největší amfiteátr postavený v Římské říši – Colosseum, místo konání zápasů gladiátorů. Přesuneme se k řece Tibeře, kterou přejdeme po Andělském mostě, ze kterého uvidíme hrad Castel Sant‘Angelo, původně Hadrianovo mauzoleum později přestavěné na papežskou pevnost spojenou tunelem s Vatikánem. Vstoupíme do Vatikánu na Svatopetrské náměstí, které obklopuje kolonáda v čele s Bazilikou sv. Petra, kterou navštívíme.

5. den – Návrat ke škole v brzkých ranních hodinách.

V případě zájmu je možné zájezd rozšířit o jeden den s následujícím programem:

č. 650/a Florencie

Poznejte Itálii ještě více a navštivte také Florencii, hlavní město Toskánska. Tento kraj je srdcem celé Itálie a Florencie proto jistě stojí za návštěvu. Město je plné památek a krásných uměleckých děl. Připomeneme si například sochaře a malíře Michelangela Buonarrotiho. Na Piazza della Signoria uvidíme Palazzo Vecchio s Michelangelovým Davidem a na Piazza del Doumo katedrálu Santa Maria del Fiore. Řeku Arno přejdeme po vyhlášeném mostě Zlatníků. Zavítáme také k bazilice Santa Croce s byzantskými prvky. V případě zájmu lze navíc navštívit galerii Uffizi, která je pýchou tohoto starobylého střediska umění a kultury.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Snídaně
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hotelu/hostelu (2 noci) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Itálie s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 7 890 Kč /os. nezávazně objednat