Anglie podle vašich představ

1. den – Odjezd od školy v odpoledních hodinách.

2. den – Přeprava přes kanál La Manche. Návštěva Brightonu. Prohlídka podmořského akvária Sea Life Centre. Procházka po pobřežní promenádě a po molu Brighton Pier. Prohlídka centra města, tzv. The Lanes. Návštěva královského paláce Royal Pavilion, nejexotičtější stavby Evropy, a pohled z vyhlídkové kabiny i360..


3. a 4. den − Na výběr máte následující varianty:

a) Dopolední návštěva Greenwich – plachetnice Cutty Sark, námořní muzeum National Maritime Museum a královská observatoř Royal Observatory s nultým poledníkem. Odpolední prohlídka Londýna – prohlídka hradu Tower of London a korunovačních klenotů, procházka okolo mostu Tower Bridge, kolem lodí Golden Hinde a HMS Belfast, mrakodrapu The Shard, divadla Globe, galerie Tate Modern, po mostě Millenium Bridge až ke katedrále St. Paul’s. Večer možnost nákupu na Oxford Street.

b) Nejslavnější prehistorická památka Stonehenge, komplex menhirů a kamenných kruhů, jehož původní účel zůstává lidem i po 3500 letech neznámý. Odpolední návštěva prastarého města Winchester s nejstarší evropskou katedrálou Winchester Cathedral, nevynecháme ani kulatý stůl legendárního krále Artuše v Great Hall.

c) Prohlídka Oxfordu, nejstaršího univerzitního města v Anglii, prohlédneme slavné koleje Christ Church, Merton či Magdalen College. Nevynecháme ani budovy knihoven Bodleian Library, kde se natáčel Harry Potter, a nádhernou budovu čítárny Radcliffe Camera. Prohlídka města Windsor s návštěvou Windsor Castle.

d) Návštěva univerzitního městečka Cambridge, kde si prohlédneme historické centrum města s budovami slavných kolejí. Uvidíme mimo jiné Petershouse, nejstarší a zároveň nejmenší kolej v Cambridge, či King’s College, která je zase tou nejkrásnější. Nenecháme si ujít ani romantickou projížďku po řece Cam. Poté navštívíme město Duxford a muzeum letectví.

e) Prohlídka středověkého městečka Canterbury, navštívíme místní katedrálu Caterbury Cathedral, která je nejstarší dochovanou křesťanskou stavbou Anglie. Odpoledne zavítáme na hrad Leeds Castle, kde si kromě krásných interiérů prohlédneme i přilehlé zahrady s voliérami, rozsáhlým bludištěm či bizarním muzeem psích obojků.

f) Exkurze do rodiště Williama Shakespeara Stratford nad Avonon, následně navštívíme jeho rodný dům. Poté prohlídka hradu Warwick, symbolu středověké moci s možností návštěvy Warwick Dungeon.

g) Návštěva parku LEGOLAND® Windsor Resort, městečka postaveného z kostiček Lega. Obdivovat budeme nejen známé stavby Anglie, ale užijeme si také zábavu na horských drahách či dalších atrakcích. Zavítáme rovněž do samotného města Windsor s královskou rezidencí Windsor Castle.

5. den – Prohlídka britské metropole Londýna. Navštívíme muzeum voskových figurín Madame Tussaud‘s, kde nás čeká řada významných osobností. Londýnským metrem se přesuneme k sídlu královské rodiny, Buckingham Palace. Přes St. James’s Park dojdeme k Westminster Abbey, sídlu parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben a nevynecháme ani náměstí Trafalgar. Nakonec si z vyhlídkového kola London Eye vychutnáme výhled na celý Londýn.

6. den – Návrat ke škole v odpoledních hodinách.

Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací, WC, DVD a občerstvením.

Ubytování a stravování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno v Londýně v hostitelských rodinách s plnou penzí.

Nabízíme možnost výměny ubytování v hostitelských rodinách za ubytování v hotelu se snídaní (kalkulaci ceny vám připravíme na přání dle zvoleného termínu).

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno pojištění proti stornopoplatkům.

Cena

Děti ZŠ, studenti SŠ 7 990 Kč*

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

v Londýně v hostitelských rodinách s plnou penzí (3 noci, oběd formou balíčku)

Cena nezahrnuje

vstupné £95 - £120** (podle vámi zvolené varianty)


* Uvedená cena zájezdu platí pro žáky ZŠ a Studenty SŠ do 17,99 let

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace