Mnichov

č.611 Mnichov

Zveme vás na prohlídku hlavního města spolkové země Bavorsko, Mnichova. Na úvod navštívíme areál XVII. letních olympijských her, které se zde konaly v roce 1972. Sportoviště se nacházejí v krásném parku s umělým jezerem a travnatým kopcem. Hlavní stadiony a haly jsou zakryty prosklenou střechou, která je světovým architektonickým unikátem. Poblíž stojí 291 metrů vysoká olympijská věž s vyhlídkovým ochozem, ze kterého budeme mít krásný výhled nejen na celý Mnichov, ale i na nedaleké Alpy (alternativou návštěvy Olympijského areálu je prohlídka blízkého koncentračního tábora Dachau, kam byl nacisty deportován mimo jiné i Josef Čapek).

Po silném zážitku nás autobus převeze do historického centra Mnichova. Zde budeme obdivovat dominantu města Frauenkirche s typickými cibulovitými kopulemi. Na náměstí Marienplatz naší pozornosti neunikne menší Stará radnice, ale především novogotická Nová radnice s proslulým orlojem a zvonkohrou. Pěší zóny nás dovedou ke středověké městské bráně Karlstor či rozsáhlé královské rezidenci, ze které vládli Bavorsku Wittelsbachové po téměř sedm století. Nevynecháme ani moderní Hlavní synagogu či hospodu Hofbräuhaus, kde se zrodil fašistický pivnicový puč iniciovaný Hitlerem. Při závěrečném rozchodu na proslulém trhu Viktualinmarkt můžeme ochutnat některou z tradičních bavorských specialit.

V případě zájmu lze program rozšířit o jeden den s následujícím programem:

č.658 Zugspitze a Garmisch-Partenkirchen

Vypravíme se do známého alpského střediska Garmisch-Partenkirchen, ležícího pod nejvyšším vrcholem Německa – Zugspitze. Odsud zubačkou zamíříme přímo k ledovci. Během jízdy si budeme vychutnávat ohromující výhledy na okolní louky a pohoří nebo na romantické jezero Eibsee. Ledovcovou dráhou se následně dostaneme až na samotný vrchol, do nadmořské výšky 2962 m. n m. Odtud na nás čeká dechberoucí pohled na více než 400 vrcholů čtyř zemí. Po návratu zpět do města se zastavíme pod skokanskými můstky a navštívíme olympijský stadion. Nakonec projdeme skalnatou soutěskou Partnachklamm plné chodníčků, lávek a burácejících vod.

Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací a DVD.

Ubytování a stravování během školního zájezdu

V případě dvoudenní varianty je ubytování na školním zájezdu zajištěno v penzionu pro mládež se snídaní (1 noc).

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno pojištění proti stornopoplatkům.

Cena

Děti ZŠ, studenti SŠ č. 611) 990 Kč; č. 658) 2690 Kč

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem
Pojištění léčebných výloh
Zákonné pojištění CK
Služby průvodce
Tři učitelé zdarma vč. vstupů
U 2 denní varianty ubytování na 1 noc se snídaní

Cena nezahrnuje

vstupy č. 611) cca 6 Euro; č. 658 40-45 Euro

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace