Zahraniční zájezd
Mnichov, Zugspitze a Garmisch-Partenkirchen

nezávazně objednat od 3 790 Kč / os.
Země: Německo
Číslo zájezdu: 658

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Zveme vás na prohlídku hlavního města spolkové země Bavorsko, Mnichova. Na úvod navštívíme areál XVII. letních olympijských her konaných v roce 1972. Hlavní stadiony a haly jsou zakryty architektonicky unikátní prosklenou střechou. Poblíž stojí 291 metrů vysoká olympijská věž s vyhlídkovým ochozem, ze kterého 
budeme mít krásný výhled nejen na celý Mnichov, ale i na nedaleké Alpy. Alternativou návštěvy Olympijského areálu je prohlídka blízkého koncentračního tábora Dachau.historickém centru Mnichova budeme obdivovat dominantu města Frauenkirche s typickými cibulovitými kopulemi. Na náměstí Marienplatz naší pozornosti neunikne menší Stará radnice, ale především novogotická Nová radnice s proslulým orlojem a zvonkohrou. Pěší zóny nás dovedou ke středověké městské bráně Karlstor či rozsáhlé královské rezidenci, ze které vládli Bavorsku Wittelsbachové po téměř sedm století. Nevynecháme moderní Hlavní synagogu ani impozantní neoklasicistní Národní divadlo, připomínající zvenku řecký chrám s řadou korintských sloupů. Při závěrečném rozchodu na proslulém trhu Viktualinmarkt můžeme ochutnat některou z tradičních bavorských specialit.

2. den – Vypravíme se do známého alpského střediska Garmisch-Partenkirchen, ležícího pod nejvyšším vrcholem Německa – Zugspitze. Odsud zubačkou zamíříme přímo k ledovci. Během jízdy si budeme vychutnávat ohromující výhledy na okolní louky a pohoří nebo na romantické jezero Eibsee. Ledovcovou dráhou se následně dostaneme až na samotný vrchol, do nadmořské výšky 2962 m. n m. Odtud na nás čeká dechberoucí pohled na více než 400 vrcholů čtyř zemí. Po návratu zpět do města se zastavíme pod skokanskými můstky a navštívíme olympijský stadion. Nakonec projdeme skalnatou soutěskou Partnachklamm plné chodníčků, lávek a burácejících vod.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Snídaně
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Německo s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 3 790 Kč /os. nezávazně objednat