Zahraniční zájezd
Stonehenge, Londýn a stůl krále Artuše

nezávazně objednat od 8 890 Kč / os.
Číslo zájezdu: 682

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v odpoledních hodinách.

2. den – Přeprava trajektem přes kanál La Manche. Prohlídku britské metropole Londýna zahájíme v Greenwich, kde uvidíme známou plachetnici Cutty Sark, královskou observatoř Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník, a National Maritime Museum. Poplujeme po řece Temži, z níž zahlédneme i slavný most Tower Bridge či majestátní hrad Tower of London. Po mostu Tower Bridge se dostaneme k lodím Golden Hinde a HMS Belfast, spatříme monumentální 87patrovou budovu The Shard, uvidíme Shakespearovo divadlo Globe Theatre i největší britskou katedrálu St. Paul‘s Cathedral.

3. den – Návštěva tajuplného Stonehenge, komplexu menhirů a kamenných kruhů na Salisburské pláni. V městě Winchester si prohlédneme nejen nejstarší evropskou katedrálu Winchester Cathedral, ale také kulatý stůl krále Artuše v Great Hall, kde se podle legendy setkávali rytíři kulatého stolu.

4. den – V muzeu voskových figurín Madame Tussaud’s na nás čeká nejen celá řada významných osobností, ale i projížďka tradičním černým taxíkem. Metrem se přesuneme k sídlu královské rodiny Buckinghamskému paláci a přes St. James’s Park dojdeme k Westminsterskému opatství a sídlu parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben. Na významném náměstí Trafalgar Square si prohlédneme sochu Admirála Nelsona. Z vyhlídkového kola London Eye si vychutnáme výhled na celý Londýn. Nahlédneme do Národní galerie, ve které se nachází díla Vincenta van Gogha či Leonarda da Vinci. Nakonec zavítáme na Oxford Street, kde se nachází přes 300 obchodů. Večer odjezd na trajekt.

5. den – Plavba zpět na kontinentální Evropu. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.  

Alternativně je možné druhý či čtvrtý den navštívit město Brighton.

č. 682/b Brighton

Prohlídka podmořského akvária Sea Life Centre, nejstaršího akvária na světě, kde nás od žraloků a dalších mořských živočichů bude dělit pouze skleněná stěna. Procházka po pobřežní promenádě a po molu Brighton Pier, zasahujícím v délce přes půl kilometru přímo do volného moře. Prohlídka centra města, tzv. The Lanes. Návštěva královského paláce Royal Pavilion, který díky svému orientálnímu stylu patří mezi nejexotičtější stavby Evropy. Pohyblivou vyhlídkovou kabinou i360 se necháme po štíhlém stříbrném sloupu vyvézt do výšky 138 metrů a při dobré viditelnosti dohlédneme až na samotný okraj Londýna.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Přeprava přes kanál La Manche
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hotelu/hostelu (2 noci) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 8 890 Kč /os. nezávazně objednat