Zahraniční zájezd
Salcbursko plné zážitků

nezávazně objednat od 4 990 Kč / os.
Země: Rakousko
Číslo zájezdu: 669

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v brzkých ranních hodinách. Návštěvu oblasti Solné komory začneme v malebném městečku St. Gilgen. Projedeme se lodí po jednom z nejkrásnějších jezer Evropy, Wolfgangsee, až do St. Wolfgangu, stojícího pod impozantní horou Schafberg. Unikátní ozubnicovou železnicí, nejstrmější v celém Rakousku, vystoupáme až na její vrchol do nadmořské výšky téměř 1 800 metrů s dechberoucím výhledem na Severní vápencové Alpy a modro-zelená jezera Wolfgangsee, Mondsee a Attersee, ve kterých se dá koupat.

2. den – Přesuneme se do blízkosti salcburského letiště, kde si majitel společnosti Red Bull nechal postavit futuristický Hangar-7. Uvnitř obří prosklené haly si prohlédneme sbírku letadel a závodních strojů stáje Red Bull, mezi nimi i monoposty F1. Alternativně je možné navštívit historické uličky Mozartova rodného města a ochutnat pravé Mozartovy koule nebo se vyvézt rychlovýtahem na Mnišskou horu s výhledem na Salcburk či navštívit populární dobrodružné muzeum Haus de Natur. Odpoledne objevíme jednu z největších ledových jeskyní na světě - Eisriesenwelt. K impozantnímu vstupu do jeskyně nás vyveze nejprudší lanovka v Rakousku. Během více než hodinové prohlídky vystoupáme po sedmi stech schodech, abychom mohli obdivovat fascinující svět ledového království.

3. den – Od Halštatského jezera vyjedeme pozemní lanovkou na příkrou horu, ve které se ukrývá vstup do známých solných dolů. Oblečeni do hornických obleků se vžijeme do role dobyvatelů “bílého zlata”, dozvíme se zajímavosti o těžbě a dopravě soli, vyzkoušíme důlní vláček a oblíbené hornické skluzavky. Program zakončíme projížďkou na letní sáňkařské dráze Dürrnberg Zinken. Na start nás dopraví dvousedačková lanovka a následně si vlastní rychlostí sjedeme více než 2 km dlouhou trať plnou zákrut, větších či menších sešupů i pohodových rovinek. Alternativně lze do programu zařadit zajížďku k více než 70 metrů vysokému Gollingskému vodopádu na řece Schwarzbach a okolním impozantním soutěskám. Návrat ke škole v pozdních večerních hodinách.

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • Ubytování (2 noci) se snídaní
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 4 990 Kč /os. nezávazně objednat