Zahraniční zájezd
Linz a muzeum budoucnosti AEC

nezávazně objednat od 1 090 Kč / os.
Země: Rakousko
Číslo zájezdu: 559

Popis zahraničního zájezdu

Hlavnímu městu Horního Rakouska, Linci, se lze při cestách do Alp vyhnout jen obtížně. Jako cíl své cesty si ale toto jedinečné město na Dunaji vybere málokdo. A přitom se jedná o místo nabízející svým návštěvníkům množství nezapomenutelných prožitků, spojených jak s prohlídkou historického centra, tak s návštěvou moderních budov 21. století. My zavítáme do unikátní budovy Ars Electronica Center, ve které nás čeká ojedinělá prohlídka Muzea budoucnosti (v českém jazyce), věnovaná vědě a výzkumu, novému pohledu na člověka a vnímání světa kolem nás. Vyzkoušíme si nejrůznější interaktivní pokusy z robotiky, biotechnologie či neurologie. Vyfotografujeme si svoji vlastní sítnici, pohladíme si antistresového robota nebo se dozvíme, jak je nakládáno s našimi informacemi na populární síti facebook. Na závěr exkurze nám unikátní projekce Hluboký vesmír odkryje hranice lidských možností.

Druhou část dne strávíme prohlídkou Starého města. Na náměstí Hauptplatz, největším na Dunaji, si povíme o unikátní úzkorozchodné dráze s největším sklonem na světě, která vede přímo z centra na vrch Pöstlingberg tyčící se nad městem. Ukážeme si historický dům Salzamt sloužící jako sklad soli následně přepravované do Čech, a to i za pomoci proslulé Koněspřežné dráhy. Kolem zbytků opevnění bývalého hradu s tajemnou zkratkou císaře Fridricha III. se dostaneme až k Lineckému zámku, který nechal postavit císař Rudolf II. U Mozartova domu si připomeneme vznik Linecké symfonie a Linecké sonáty, složené tímto geniálním hudebním skladatelem právě na tomto místě. Vynechat nemůžeme ani nádhernou renesanční budovu, sídlo Zemského sněmu a Zemské vlády Horního Rakouska. Ukážeme si také dva kostely, jeden z nich je tím nejstarším a druhý tím největším v celém Rakousku. Při závěrečném rozchodu možná ochutnáme i proslulý linecký koláč.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Rakousko s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Zájezd na míru

  Nenaleznete-li přímo „Váš“ zájezd, vytvoříme Vám vlastní na míru.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 1 090 Kč /os. nezávazně objednat