Zahraniční zájezd
Wroclaw a Centrum vody Hydropolis

nezávazně objednat od 1 290 Kč / os.
Země: Polsko
Číslo zájezdu: 605

Popis zahraničního zájezdu

Vydejte se společně s námi do jednoho z nejstarších polských měst, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO.

Na úvod naší cesty navštívíme centrum nauky o vodě Hydropolis. Z původní podzemní zásobárny pitné vody, památkově chráněné budovy z 19. století, vznikla moderní výstava a muzeum, které s více než 70 multimediálními a interaktivními instalacemi představuje nejrůznější pohledy na vodu a její aspekty. Jednotlivé tematické zóny se věnují mj. ekologii, vodě na planetě, vodnímu stavitelství nebo spojení vody a člověka či města. Budeme mít možnost zasednout do batyskafu Trieste nebo zhlédneme projekci s tématikou vzniku vody. Téměř sto mostů navzájem propojuje malebné uličky Wroclawi, jež leží na několika ostrovech na řece Odře a právem nese označení „polské Benátky“. Počtem mostů se město řadí na čtvrté místo v Evropě, hned po Amsterdamu, Benátkách a Petrohradu.

Ostrov Tumski je jednou z nejstarších částí města a svým návštěvníkům nabízí procházky kolem mnoha kostelů a klášterů, v čele s nádhernou gotickou katedrálou Svatého Jana Křtitele, která má nejvíce vitráží a největší varhany v zemi. Na Rynku, jednom z největších středoevropských náměstí v Evropě, budeme obdivovat převážně barokní, ale i rokokové a renesanční stavby. Uvidíme budovu gotické radnice, která tomuto místu právem vévodí. Její součástí je renesanční věž a nejstarší restaurace v Evropě, Piwnica Świdnicka, kde se na pivo zastavovali i Chopin, Goethe či Chaplin.

Během naší návštěvy projdeme rovněž kolem barokní budovy Vratislavské univerzity, na které v 19. století působil český vědec J. E. Purkyně, či po Solném náměstí, kde se v minulosti obchodovalo se solí z dolu ve Věličce.

Nevídaným fenoménem se ve Wroclawi stali trpaslíci. Šplhají po lampách, žebrají, tančí a zpívají nebo jezdí na motorkách. Odkazují na rozsáhlé archeologické vykopávky, během nichž byly objeveny ostatky malých stvoření. Jejich stopy budeme během prohlídky pronásledovat i my.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Polsko s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Zájezd na míru

  Nenaleznete-li přímo „Váš“ zájezd, vytvoříme Vám vlastní na míru.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 1 290 Kč /os. nezávazně objednat