Zahraniční zájezd
Berlín

nezávazně objednat od 1 390 Kč / os.
Země: Německo
Číslo zájezdu: 607

Popis zahraničního zájezdu

Vydejte se spolu s námi do Berlína, hlavního města Německa s pohnutou historií, která se poprvé začala psát v polovině 13. století, podruhé pak v roce 1990, kdy došlo ke znovusjednocení Západního a Východního Berlína po pádu Berlínské zdi. Přestože bylo město z velké části zničeno za druhé světové války, najdeme v něm množství pozoruhodných památek, nespočet muzeí, divadel, tři univerzity, dvě ZOO a známou botanickou zahradu. Opomenout nelze ani moderní výstavbu – především moderní čtvrť s nákupní zónou, které vznikly v 90. letech minulého století na místě bývalé Berlínské zdi, rozdělující Berlín od roku 1961 na východní a západní část.

Během prohlídky navštívíme bývalou západní i východní část města. Uvidíme Říšský sněm – sídlo německého parlamentu, Braniborskou bránu, reprezentační třídu Unter den Linden, Muzejní ostrov a Alexanderplatz, v jehož těsné blízkosti se tyčí známá televizní věž Fernsehturm s vyhlídkovou plošinou, dále třídu Kurfürstendamm – obchodní a kulturní centrum města, kostel Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Tiergarten, Vítězný sloup – památku na pruské vítězství nad Rakouskem a Francií v 19. stol., Kulturforum, Checkpoint Charlie – bývalý hraniční přechod, Berlínskou zeď s Topografií teroru – zcela novým památníkem mapujícím osudy Berlína a Památník holocaustu. Zavítáme i do již zmíněné moderní čtvrti Potsdammerplatz (Postupimské náměstí), která je přehlídkou moderní architektury.

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Německo s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Zájezd na míru

  Nenaleznete-li přímo „Váš“ zájezd, vytvoříme Vám vlastní na míru.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 1 390 Kč /os. nezávazně objednat