Zahraniční zájezd
Levandulová Provence

nezávazně objednat od 9 590 Kč / os.
Země: Francie
Číslo zájezdu: 673

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v odpoledních hodinách.

2. den – Zájezd započneme v Nice, hlavním městě Azurového pobřeží. Navštívíme památky Starého města, Vieux Nice, kde nás na první pohled uchvátí výhled z vrchu Colline du Château. Projdeme se po náměstí Garibaldi, budeme se kochat krásou budovy opery a projdeme se i po známé Anglické promenádě. Z té se dostaneme přímo na pláž, kde se můžeme v průzračně čisté vodě vykoupat.

3. den – Pokračovat budeme do Avignonu, města, ve kterém sídlili papežové i vzdoropapežové. Prohlédneme si historické centrum – uvidíme obrovský Papežský palác a nejznámější dominantu města, o které se také zpívá - Avignonský most, ze kterého se do současné doby dochovaly pouze poslední čtyři oblouky. Kde ale napočítáme mnohem více oblouků, je Pont du Gard, římský akvadukt z 1. století př. n. l. Antické památky budeme hledat i v Nimes, kde se nalézá například chrám Maison Carrée, Amfiteátr nebo pozůstatky věže Tour Magne, nejvýše položené stavby v Nimes.

4. den – Z typických vesniček v Provence musíme navštívit Gordes, snad nejfotografovanější vesnici, proslavenou i filmaři. Podíváme se ale také na nedaleký klášter Sénanque, který bývá zaplaven květy levandulí. Zaměříme se i na přírodu a pojedeme se podívat do biosférické rezervace Camargue, proslulé mozaikou mokřadů, písečných dun, jezer a pastvin v deltě řeky Rhôny. Budeme pozorovat růžová hejna plameňáků, bílé volavky, černé rohaté býky i malé bílé koně. Jako pozorovatelna nám nejlépe poslouží Tour Carbonnière, bývalá uhelná věž a strážnice města Aigues-Mortes s jedinečně zachovalým opevněním.

5. den – Poslední den navštívíme Marseille, hlavní město Provence a druhé největší město Francie. Projdeme si Starý přístav Vieux-Port, imponovat nám bude Velká katedrála či navštívíme baziliku Notre-Dame de la Garde, poskytující úchvatné výhledy na město a skrývající pod sebou oblíbené katakomby. Podíváme se i na ostrov d’If, v jehož pevnosti byl uvězněn Edmond Dantès alias hrabě Monte Christo. S městem se rozloučíme pořádnou koupačkou.

6. den – Návrat ke škole v dopoledních hodinách.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hotelu/hostelu (3 noci) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 9 590 Kč /os. nezávazně objednat