Zahraniční zájezd
Rozkvetlé Holandsko

nezávazně objednat od 5 490 Kč / os.
Země: Holandsko
Číslo zájezdu: 645

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy ve večerních hodinách.

2. den – Návštěvu Holandska zahájíme ve světoznámých květinových zahradách Keukenhof, v nichž každé jaro rozkvétají statisíce nádherných tulipánů (polovina března – polovina května). Prohlédneme si tematické pavilony a z větrného mlýna se rozhlédneme přes nekončící tulipánová pole. Alternativně lze dopoledne navštívit mořský zoopark s následujícím programem: V největším mořském zooparku v Evropě uvidíme delfíny, lvouny, tuleně či žraloky. Při pozorování mořského světa se projdeme podmořským tunelem i po pláži a navštívíme krabí pobřeží. Součástí programu je také největší divadelní představení s delfíny v Evropě nebo krmení mrožů. Odpoledne navštívíme hlavní město Amsterdam, ve kterém na nás dýchne atmosféra tzv. Zlatého století, kdy bylo město světovou metropolí. Uvidíme např. královský palác Koniklijk Paleis, bývalé sídlo Východoindické společnosti Oost-Indisch Huis či nejstarší stavbu ve městě, kostel Oude Kerk. Amsterdam si také prohlédneme z paluby lodi při vyhlídkové plavbě po amsterdamských kanálech, tzv. grachtech. V případě zájmu lze navštívit dům Anny Frankové, slavné Rijksmuseum s obrazy od významných umělců nebo historickou loď East Indiaman, kde můžeme nahlédnout do kajut námořníků a seznámit se s jejich nelehkým způsobem života při objevování nových zemí.

3. den – Dopoledne strávíme ve skanzenu Zaanse Schans, který nám přiblíží holandský folklór. Historická vesnice, v níž se skanzen nachází, přímo vybízí k procházce mezi větrnými mlýny. Navštívíme také nedalekou sýrovou farmu, kde se seznámíme nejen s tradiční výrobou holandských sýrů, ale také s výrobou typických dřeváků. Samozřejmostí je ochutnávka místních produktů a možnost jejich nákupu. Odpoledne vyrazíme do národního parku Zuid Kennemerland s písečnými přesypy a vysokými dunami. U jezírek budeme pozorovat nepřeberné množství ptactva a obdivovat statné jedince z volně se pasoucích stád highlandského skotu. Dojdeme až na pobřeží k dlouhým písečným plážím, které přímo vybízejí k relaxaci, osvěžení se v moři nebo ochutnávce rybích specialit. Alternativně lze zavítat do městečka Naarden, místa posledního odpočinku Jana Amose Komenského, a navštívit muzeum věnované učiteli národů.

4. den – Návrat ke škole v brzkých ranních hodinách.

V případě zájmu lze zájezd rozšířit o jeden den s následujícím programem:

č. 645/c Rotterdam

Moderní architekturu půlmilionového holandského města budeme nejprve obdivovat z pohodlí vyhlídkové lodi, během plavby zavítáme také do největšího evropského přístavu. Nevynecháme ani turisticky oblíbený most Erasmusbrug nebo nekonvenční krychlové domy Kubuswoningen. Následně se přesuneme do Haagu, sídla holandského panovníka, parlamentu a vlády. Den zakončíme v oblíbeném přímořském letovisku Scheveningen s nejkrásnější pláží Severního moře, kterou proslavily obrazy Vincenta Van Gogha (alternativně je možné navštívit i park miniatur Madurodam).

Galerie

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Snídaně
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hotelu/hostelu/penzionu (1 noc) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Holandsko s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 5 490 Kč /os. nezávazně objednat