Zahraniční zájezd
Francouzská riviéra

nezávazně objednat od 7 590 Kč / os.
Země: Francie
Číslo zájezdu: 672

Popis zahraničního zájezdu

1. den – Odjezd od školy v odpoledních hodinách.

2. den – Návštěvu Francouzské riviéry (či také Azurového pobřeží) zahájíme v Monackém knížectví, druhém nejmenším státě na světě. Tento drobný městský stát ale není jen čtvrť Monte Carlo a jeho casina, nalezneme zde mnohem více. Uvidíme ulice, kudy se prohání auta závodu Formule 1, uklidňující Japonskou zahradu i slavný přístav La Condamine s jachtami boháčů (30 % populace tvoří milionáři). Pokud se budeme chtít trochu vzdělat, navštívíme i Oceánografické muzeum, ve kterém si můžeme dokonce sáhnout na žraloka. V případě zájmu si také můžeme odpočinout a vykoupat se na pláži Larvotto, jediné písečné pláži v Monaku.

3. den – Další den okusíme pocity filmových hvězd na červeném koberci, navštívíme totiž Cannes, kde se každoročně koná slavný filmový festival. Projdeme se po Boulevard de la Croisette, své ruce porovnáme s otisky dlaní slavných celebrit na chodníku slávy a zajdeme i do starého města Le Suquet. Od místního nejvýznamnějšího kostela, Notre-Dame de l’Espérance, budeme mít nádherný výhled na město i přístav. A když nás procházka zmůže, natáhneme se na některé z písečných pláží. Prohlídky ale můžeme také rozšířit o plavbu na Ostrov svaté Markéty, kde byl vězněn Muž se železnou maskou, návštěvu malebného středověkého městečka Sait-Paul-de-Vence, které si oblíbilo mnoho umělců, nebo městečko Grasse, které je považováno za hlavní město parfémů.

4. denNice je považováno za hlavní město Francouzské riviéry, a tak ho nesmíme vynechat. Navštívíme Staré město, z vrchu Colline du Château se pokocháme pohledem na pobřeží, zajdeme na náměstí Garibaldi či nás zaujme pohled na skvostnou budovou opery. Možná také uvidíme sochu Svobody. Projdeme se po dlouhé Anglické promenádě, ze které rovnou zaskočíme na pláž. A když budeme chtít, můžeme dojít až k největšímu skleníku na světě, Le Parc Floral de la ville de Nice v parku Phoenix.

5. den – Návrat ke škole v dopoledních hodinách.

Program je možné vyměnit nebo prodloužit za návštěvu Saint-Tropez se známou 4,5 km dlouhou písečnou pláží Pampelonne a slavnou četnickou stanicí, známou z filmů s Louisem de Funèsem. Uvidíme zde ale také citadelu nebo kouzelné uličky plné tajemné atmosféry. Druhou alternativou je návštěva mořského zábavního parku Marineland s představením cvičených delfínů a kosatek.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů
 • Ubytování v hotelu/hostelu (2 noci) se snídaní

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 7 590 Kč /os. nezávazně objednat