Zahraniční zájezd
Advent na jezeře Wolfgangsee

nezávazně objednat od 1 490 Kč / os.
Země: Rakousko
Číslo zájezdu: 576

Popis zahraničního zájezdu

Adventní čas u jezera Wolfgangsee v samém srdci Solné komory právem patří k nejkrásnějším v Rakousku. V trojici malých městeček Strobl, St. Wolfgang a St. Gilgen, která lemují jezero, se letos již podvacáté konají vánoční trhy s nevšední výzdobou a okouzlující sváteční atmosférou, mihotavá světélka se odrážejí od vodní hladiny a všude se line vůně místních specialit.

Navštívíme městečko Strobl, které vyrostlo z původní rybářské vesničky, ležící přímo na břehu jezera, jejíž historie sahá do 14. století. Zde uvidíme velký betlém s vyřezávanými dřevěnými sochami v životní velikosti nebo unikátní plovoucí adventní trh. Ve výběhu pro malá zvířátka si budeme moci pohladit ovce, kozy a další zvířata.

Hlavním symbolem adventních trhů na jezeře Wolfgangsee je 19 metrů vysoká lucerna umístěná přímo na jezeře, kterou budeme mít možnost obdivovat i z paluby výletní lodi během plavby mezi jednotlivými městečky.

V kulisách nádherných městských domů přímo v historickém centru St. Wolfgang navštívíme typický trh s vánočními výrobky, dekoracemi a dobrotami v podobě pečených kaštanů, pečených jablek nebo vánočního perníku. V St. Gilgenu jsou domy a ulice vyzdobené stovkami červených a zlatých svíček, všemu dominuje 11 metrů vysoká svíce, zdejší symbol Vánoc. V místo jedinečné atmosféry proměňují St. Gilgen také bohatě zdobené dekorace od umělce Raja Schwahna Reichmanna. Malované postavy lidí, andělů nebo zvířat jsou inspirovány barevnou trojrozměrností nástěnných a nástropních maleb v barokním stylu a ohromují zdejší návštěvníky stále novými detaily.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce
 • 3 učitelé zdarma vč. vstupů

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Zahraniční zájezdy pro školy s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Zájezd na míru

  Nenaleznete-li přímo „Váš“ zájezd, vytvoříme Vám vlastní na míru.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 1 490 Kč /os. nezávazně objednat