Školní výlet
Kutná Hora - středověké město

nezávazně objednat od 800 Kč / os.
Číslo zájezdu: 180

Popis školního výletu

Vydáme se do středověku, do doby, kdy Kutná Hora soupeřila s Prahou, a havíři v dolech dobývali stříbro na ražbu Pražských grošů. Prohlídku zahájíme v kostnici hřbitovního kostela, na jehož přestavbě se podílel sám Jan Blažej Santini. V jeho kapli budeme obdivovat lustr, svícny, pyramidy a další bizarní výzdobu zhotovenou ze středověkých lidských ostatků. Následovat již bude procházka historickým centrem města, během které si připomeneme život ve středověku a zastavíme se u kamenné gotické kašny, morového sloupu či Jezuitské koleje. Neopomeneme ani slavný chrám zasvěcený patronce horníků, svaté Barboře, ani vyhlídku na Kutnou Horu a údolí říčky Vrchlice.

Zlatým hřebem celého dne bude návštěva středověkých stříbrných dolů. Oblečeni do havířských plášťů, vyzbrojeni helmami a baterkami zavítáme do míst, kde se dobývala stříbrná ruda. Dozvíme se vše o jejím dobývání a zpracování.

Výlet lze obohatit o prohlídku interiéru chrámu sv. Barbory s výstupem na vnitřní empory a zajímavým vyprávěním nejen o kostele (+ 90 Kč/žák; č. 180/a) či o vlastnoruční ražbu Pražského groše středověkou technikou (+ 30 Kč/žák; č. 180/h).

Výlet je možné realizovat v září, říjnu, listopadu, dubnu, květnu, červnu, mimo pondělí.

Uvedená cena platí při minimálním počtu 38 žáků a při odjezdu z Prahy. Rádi vám vytvoříme i cenovou kalkulaci pro menší počet žáků nebo při odjezdu z jiného místa.

Věděli jste, že?

Tento výlet lze objednat ve speciálně upravené verzi jako Projektový den (čtěte více zde), na který lze čerpat dotaci z Šablon III. Obdržíte od nás dokumenty obsahující přípravu projektu a popis jeho průběhu, vyšleme s vámi požadovaného odborníka z praxe a dodáme veškeré potřebné výstupy, reflexi i interní sdílení zkušeností. Potřebujete poradit? Kontaktujte nás. Chcete objednat? Stačí tuto volbu zaškrtnout přímo v objednávkovém formuláři.

Galerie

Doplňující informace

Doprava na školní zájezd

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem splňujícím všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zákonné pojištění CK
 • Veškeré vstupy a poplatky
 • Program
 • Služby průvodce
 • Odměny

Výlety a exkurze s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Zájezd na míru

  Nenaleznete-li přímo „Váš“ zájezd, vytvoříme Vám vlastní na míru.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 800 Kč /os. nezávazně objednat