Míšeň

č.609 Míšeň
V roce 1708 vznikl v drážďanské laboratoři první evropský porcelán. Jeho výroba se záhy rozšířila po celé Evropě. My navštívíme manufakturu a muzeum míšeňského porcelánu v kolébce jeho výroby, v Míšni. Zhlédneme film o historii porcelánu a uvidíme, jak se hnědá hmota proměňuje v malované sošky či hrníčky. Nezapomeneme navštívit i přilehlé muzeum, kde uvidíme sbírky, které tato porcelánka nashromáždila za 300 let své existence. Prohlédneme si také historické centrum města s majestátním hradem Albrechtsburg a vyhlídkou na údolí Labe a okolní vinice. Závěr výletu patří zastávce u vodního zámku Moritzburg, který známe z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Navštívíme zámecký park, vystoupáme po schodišti, kudy Popelka kráčela na ples a kde následně ztratila střevíček, a vypátráme, kterým okénkem nahlížela do tanečního sálu. Dozvíme se také, kde zlá macecha spadla do rybníka a další zajímavosti z natáčení této nejoblíbenější české pohádky. V době adventu návštěva vánočních trhů.

Na tento zájezd je možné jet také v adventním období s návštěvou vánočních trhů viz zde.

Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací a DVD.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno pojištění proti stornopoplatkům.

Cena

Děti, studenti 670 Kč.

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem
Pojištění léčebných výloh
Zákonné pojištění CK
Služby průvodce
Tři učitelé zdarma vč. vstupů

Cena nezahrnuje vstupné 8 Euro.

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace