LEGOLAND® DEUTSCHLAND a krásy Bavorska

č.646 LEGOLAND® DEUTSCHLAND a krásy Bavorska1. den
Navštívíme LEGOLAND® Deutschland, zábavní park sestavený z více než 50 milionů kostiček LEGO. Během celého dne navštívíme několik desítek atrakcí. Mezi nejoblíbenější určitě patří Expedice džunglí či plavba lodí v Pirátské bitvě kapitána Nicka. Určitě nás zaujme také místní 4D kino, továrna na LEGO kostičky, vynikající horské dráhy, mořský svět a prosklená vyhlídková věž! Celý areál si prohlédneme z LEGOLAND Expressu, který projíždí i MINILANDEM, kde uvidíme Allianz Arenu, zámek Neuschwanstein, holandské větrné mlýny, ale i historické centrum Berlína či Benátek a také scény z jednotlivých epizod ságy Hvězdné války. Novinkou je „High Five“ – modely pěti nejslavnějších mrakodrapů světa. Vše je v měřítku 1:25 za pomoci „pouhých“ 25 miliónů kostiček!

2. den - Na druhý den si můžete vybrat jeden z následujících programů:

č.646/b) Národní park Bavorský les
Zavítáme do Národního parku Bavorský les, který se nachází na největším souvislém zalesněném území střední Evropy a vyniká téměř nedotčenou krajinou rozlehlých lesů, luk, rašelinišť a průzračných horských jezer. Jedinečným zážitkem bude procházka visutou stezkou korunami stromů, zakončenou unikátní 44 metrů vysokou vyhlídkovou věží zvanou Bavorská Eiffelovka. Při následné procházce okolním lesním areálem se seznámíme s mnoha zvířaty typickými pro tuto oblast. Některé cesty vedou okolo zvířecích výběhů, jiné dokonce přímo jejich teritoriem, a tak uvidíme divoká prasata, medvědy, vlky, losy, zubry a množství dalších zvířat přímo v jejich přirozeném prostředí.

č.646 Delfíní laguna a ZOO Norimberk
Navštívíme ojedinělou zoologickou zahradu, jejíž součástí je i slavná Delfíní laguna. Čeká nás unikátní představení se cvičenými delfíny, při kterém budeme obdivovat ladnost a inteligenci těchto nádherných savců. Předvedou nám takové představení, při kterém malí i velcí diváci zapomínají na okolní svět a jen tleskají a přemýšlejí, jak je tohle vůbec možné. Neopomeneme ani návštěvu pavilonu tropů, kde mimo jiných obyvatel spatříme také kapustňáky, jak si plují obřím akváriem. Těšit se můžeme i na krmení šikovných lachtanů, ledních medvědů, vyder či tučňáků. Zvířata zde budeme mít téměř na dosah ruky, mnohdy nás bude oddělovat pouze sklo nebo nenápadný příkop.

č.646/c) Zámek Neuschwanstein
Navštívíme pohádkový zámek Neuschwanstein, ležící na úpatí Alp na jihu Bavorska. Toto královské sídlo Ludvíka II. Bavorského jako by z oka vypadlo zámkům z pohádek. Nejprve zavítáme na vyhlídkový most, tyčící se nad údolím zpěněné alpské bystřiny, z něhož si vychutnáme jedinečný pohled na celý zámek i na rozlehlé údolí s množstvím romantických jezer. Po krátké procházce se dostaneme už přímo na zámecké nádvoří a následně i do nablýskaných sálů a přepychových komnat. Na závěr se ještě vydáme do nedalekého malebného historického městečka Füssen ležícího na řece Lech. Během procházky budeme obdivovat upravené historické centrum, kostel s bývalých klášterem i hrad tyčící se nad městem.

č.646/d) Berchtesgaden
Národní park Berchtesgaden patří k nejkrásnějším regionům nejen v Německu, ale i v celé Evropě. V parku navštívíme bývalý bunkr z 2. světové války. V současné době je v něm umístěno muzeum připomínající toto období, na které by se nemělo nikdy zapomenout. Původním skalním výtahem pak vyjedeme na vrchol Kehlstein (1 834 m n. m.), kde se nachází Hitlerovo „Orlí hnízdo“. Z tohoto místa, odkud se rozhodovalo o budoucnosti Evropy, je nezapomenutelný výhled na okolní skalnaté vrcholy i do malebného údolí, kam se poté přesuneme. Procházkou po promenádě se dostaneme až ke kouzelnému jezeru Königssee, zasazenému mezi vysoké hory, a necháme se okouzlit pohledem do jeho průzračně čisté vody.


Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací a DVD.

Ubytování a stravování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu v penzionu se snídaní (1 noc).

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno pojištění proti stornopoplatkům.

Cena

Děti ZŠ, studenti SŠ č.646, 646/a,b) 2 590 Kč; č.646/c) 2 690 Kč; č.646/d) 2 790 Kč.

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem
Ubytování se snídaní (1 noc)
Pojištění léčebných výloh v zahraničí
Zákonné pojištění CK a služby průvodce
Tři učitelé zdarma vč. vstupů

Cena nezahrnuje

vstupy č.646) a 646/b,c) 20 Euro, č.646/d) 20-25 Euro.

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace