Berlín

č.607 Berlín
Vydejte se spolu s námi do Berlína, hlavního města Německa s pohnutou historií, která se poprvé začala psát v polovině 13. století, podruhé pak v roce 1990, kdy došlo ke znovusjednocení Západního a Východního Berlína po pádu Berlínské zdi. Přestože bylo město z velké části zničeno za druhé světové války, najdeme v něm množství pozoruhodných památek, nespočet muzeí, divadel, tři univerzity, dvě ZOO a známou botanickou zahradu. Opomenout nelze ani moderní výstavbu – především moderní čtvrť s nákupní zónou, které vznikly v 90. letech minulého století na místě bývalé Berlínské zdi, rozdělující Berlín od roku 1961 na východní a západní část.

Během prohlídky navštívíme bývalou západní i východní část města. Uvidíme Říšský sněm – sídlo německého parlamentu, Braniborskou bránu, reprezentační třídu Unter den Linden, Muzejní ostrov a Alexanderplatz, v jehož těsné blízkosti se tyčí známá televizní věž Fernsehturm s vyhlídkovou plošinou, dále třídu Kurfürstendamm – obchodní a kulturní centrum města, kostel Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Tiergarten, Vítězný sloup – památku na pruské vítězství nad Rakouskem a Francií v 19. stol., Kulturforum, Checkpoint Charlie – bývalý hraniční přechod, Berlínskou zeď s Topografií teroru – moderním památníkem mapujícím osudy Berlína a Památník holocaustu. Zavítáme i do již zmíněné moderní čtvrti Potsdammerplatz (Postupimské náměstí), která je přehlídkou moderní architektury.


V případě zájmu je možné zájezd rozšířit o další den s jedním z následujících programů:

č.649/a Dvoudenní Berlín
Chcete-li Berlínu věnovat více času, nabízíme vám dvoudenní variantu. Mimo výše uvedeného nás tak čeká i mnoho dalších zážitků jako prohlídka vybrané expozice na Muzejním ostrově nebo Židovského muzea – architektonicky unikátního objektu americko-židovského architekta Daniela Libeskinda, případně lze realizovat exkurzi na bývalé letiště Tempelhof
(v českém jazyce) – symbolu vzdušného mostu během blokády Berlína (podle vaší preference). Nevynecháme ani návštěvu nádraží Zoologischer Garten
, známé z knihy My děti ze stanice ZOO, Červenou radnici, Bebelplatz, East Side Gallery, Berlínský dóm či zámek Bellevue, sídlo spolkového prezidenta.

č.649/b Berlín a Spreewald
U této varianty zavítáme druhý den do oblasti Spreewaldu, oblíbené biosférické rezervace UNESCO, známé především rozsáhlou sítí přírodních i umělých říčních kanálů. Čeká nás nevšední plavba výletní lodí z malebného městečka Lübbenau se zastávkou ve vesničce Lehde. Tato vesnička je živoucím skanzenem s původními dřevěnými domy s typickými doškovými střechami. Mnozí určitě neodolají a ochutnají kulinářskou specialitu regionu – vyhlášené Spreewaldské okurky.

Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu Vám bude k dispozici zahraniční autobus s klimatizací a DVD.

Ubytování a stravování během školního zájezdu

U vícedenních variant ubytování v Berlíně se snídaní (1 noc).

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno pojištění proti stornopoplatkům.

Cena

Děti ZŠ, studenti SŠ č. 607) 990 Kč; č. 649/a) 2 490 Kč; č. 649/b) 2 490 Kč.

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem
Pojištění léčebných výloh
Zákonné pojištění CK
Služby průvodce
Tři učitelé zdarma vč. vstupů
U dvoudenních variant navíc ubytování v penzionu pro mládež se snídaní (1 noc).

Cena nezahrnuje


Vstupy č. 607) 2–5 Euro; č. 649/a, b) 5–15 Euro.

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace