Zájezd
Středověké Bruggy, historické Waterloo, malebný Lucemburk a písečné duny

Objednat od 4 990 Kč / os.
Země: Benelux
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 969

Připojte se k nám na nezapomenutelnou cestu, která nás zavede do srdce středověkých Brugg s procházkou gotickými uličkami a návštěvou ikonických památek. Následně se ponoříme do osvěžující atmosféry pobřeží Ostende s písečnými plážemi a osvěžujícím mořským vánkem. V Bruselu se ponoříme do historie naší návštěvou Atomia. Napoleona si připomeneme v památníků ve Waterloo. V Lucemburském vévodství staneme u hrobu Jana Lucemburského v okouzlující katedrále Notre-Dame. Přidejte se k nám a objevte tyto krásy a tajemství!

Popis zájezdu

1. den – Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den – Prohlédneme si středověké Bruggy, gotickou perlu, město s křivolakými uličkami, domky a chrámy z červených cihel. Navštívíme obě centrální náměstní a vystoupáme na zvonici Belfort, součást světového dědictví UNESCO, kterou proslavila legendární černá komedie „V Bruggách“. Projedeme se také lodičkou po místních kanálech, díky nimž se městu trefně přezdívá Benátky severu. Následně se přesuneme na nedaleké pobřeží severního moře do turistického letoviska Ostende. Budeme mít čas projít se po širokých písečných dunách a plážích, sbírat lasturky mušlí, nadechnout se osvěžujícího mořského vánku, svlažit nožky ve slané vodě a ochutnat čerstvé ostendské garnáty a jiné mořské pochoutky. Poté se přesuneme na ubytování.

3. den – Zahájíme zastávkou u ikonického bruselského Atomia, symbolu světové výstavy Epo 58, tolik úspěšné pro tehdejší Československo a zavzpomínáme na tehdejší moderní styl a inovativní design. Následně nás čeká přesun v místě i čase do jedné deštivé noci, která se odehrála v červnu 1815 u městečka Waterloo a předznamenala pád jednoho z největších světových vojevůdců, Napoleona Bonaparte. Staneme na vrcholu Lvího pahorku, který dominuje bývalému bojišti, prohlédneme si monumentální panoramatický výjev z bitvy v přilehlé rotundě a zavítáme do inovativního návštěvnického centra, kde potkáme i samotného císaře. Na závěr naší cesty si uděláme zastávku v jednom z nejmenších a zároveň nejbohatších evropských států, Lucembursku. V Lucemburku, multikulturní metropoli, se projdeme po skalnatém hřebeni Bock, prý nejkrásnějším balkonu Evropy. Zavítáme také do katedrály Notre-Dame, místa odpočinku Jana Lucemburského. Na závěr bude možnost zakoupit si některou z místních vyhlášených cukrovinek.

4. den – návrat do ČR v ranních hodinách.

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
V hotelu se snídaní (1 noc). Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu se snídaní (1 noc), zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů 67 EUR/dospělý, 46 EUR/dítě do 11,99 let (Bruggy - plavba vyhlídkovou lodičkou, jízda vlakem z Brugg do Ostende, památník a muzeum Waterloo, pobytová taxa).

Rezervujte teď, plaťte později
Zakoupíte-li si váš zájezd nyní, můžete uhradit pouze zálohu ve výši 1 500 Kč/osoba. Zbylou částku pak jednoduše vyrovnáte až 60 dnů před odjezdem na váš vybraný zájezd.

Galerie

Termíny

4. 7. 2024 - 7. 7. 2024
15. 8. 2024 - 18. 8. 2024
25. 10. 2024 - 28. 10. 2024

Nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Nástupní místa pro termín 4. 7. 2024 - 7. 7. 2024

Praha 6
volno
Beroun
volno
Plzeň 8
volno

Nástupní místa pro termín 15. 8. 2024 - 18. 8. 2024

Praha 6
volno
Beroun
volno
Plzeň 8
volno

Nástupní místa pro termín 25. 10. 2024 - 28. 10. 2024

Praha 6
volno
Beroun
volno
Plzeň 8
volno
od 4 990 Kč /os. Objednat