Zájezd
Benelux: rozmanité srdce Evropy

Objednat od 8 990 Kč / os. + vstupy a příplatky dle volby
Země: Benelux
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 967

Popis zájezdu

Přinášíme vám možnost objevit krásy Beneluxu během šesti nezapomenutelných dnů plných kulturních pokladů a malebných scén. Od historických uliček až po písečné duny u pobřeží, naše cesta zahrnuje nejen ikonická místa, ale také autentické momenty, které vám umožní ponořit se do bohaté historie a přírodní krásy této fascinující oblasti. Připojte se k nám na této nezapomenutelné cestě a objevte krásy, které tato destinace nabízí.

1. den – Odjezd ve večerních hodinách.

2. den – Navštívíme Lucemburk, metropoli jednoho z nejbohatších států Starého kontinentu, který dokáže překvapit svou rozmanitostí. Uvidíme jeho moderní čtvrť se sídlem mnoha evropských institucí, a především historickou část města spojenou s českým králem Janem Lucemburským, jehož ostatky se ukrývají v kryptě katedrály Notre Dame. Poslechneme si legendu o meluzíně, která zde sténá mezi mosty nad hlubokými údolími. Staneme nad důmyslnou pevností Bock vybudovanou ve skále přímo v srdci města, kde pochopíme, proč se Lucemburku přezdívá „nejkrásnější balkón Evropy“. Následně se přesuneme k městečku Waterloo v Belgii, kde se odehrála jedna z nejslavnějších bitev 19. století. Vystoupáme na monumentální lví mohylu, postavenou na památku Napoleonovy porážky a navštívíme moderní muzeum, které nás vezme na pozoruhodný výlet do dob tažení jednoho z největších válečníků všech dob. Večer strávíme v centru Bruselu první ochutnávkou jeho pozoruhodností a kulinářských specialit.

3. den – Ve středověkých Bruggách se vnoříme do křivolakých uliček mezi domy a chrámy z červených cihel protkaných mnoha vodními kanály, díky kterým město připomíná Benátky severu. Prohlédneme si obě centrální náměstí se zvonicí Belfort a Bazilikou svaté Krve, ukrývající cenný relikviář, a další gotické perly. Odtud je to už jen kousek k pobřeží u lázeňského a přístavního města Ostende, kde si projdeme pozůstatky Atlantického valu postaveného v dunách za německé okupace Belgie během druhé světové války. Necháme se ovanout čerstvým mořským větrem a projdeme se po širokém písečném pobřeží plném mušlí. Budeme mít možnost zadovádět si ve vodách Severního moře a ochutnat místní pochoutku, garnáty. Večer se opět přesuneme do centra Bruselu, kde si ověříme, zda se čůrající chlapeček přes noc nepřevlekl do nového hávu.

4. den – Čeká nás návštěva Antverp, které proslavil obchod s diamanty. Projdeme se uličkami s diamantovými burzami, kde se čile obchoduje, a kde mistři řemesla opracovávají tento drahocenný minerál. Navštívíme Muzeum DIVA, ve kterém se dozvíte zajímavosti o historii a vzniku diamantů, o jejich těžbě, zpracování, hodnocení a prodeji. V jarním termínu se ve druhé části dne přesuneme do světoznámých květinových zahrad Keukenhof, v nichž každé jaro rozkvétají statisíce nádherných tulipánů. Prohlédneme si tematické pavilony a z větrného mlýna se rozhlédneme přes nekončící tulipánová pole. V letních a podzimních termínech nás čeká návštěva největšího mořského zooparku v Evropě, kde uvidíme delfíny, lvouny, tuleně či žraloky. Při pozorování mořského světa se projdeme podmořským tunelem i po pláži a navštívíme krabí pobřeží. Součástí programu je také největší divadelní představení s delfíny v Evropě nebo krmení mrožů. První den v Nizozemsku zakončíme prohlídkou skanzenu Zaanse Schans, který nám přiblíží holandský folklór, a pokud nám v nabitém programu zbude čas, zavítáme také do Naardenu, místa posledního odpočinku Jana Amose Komenského.

5. den – Navštívíme sýrovou farmu, kde se seznámíme nejen s tradiční výrobou holandských sýrů, ale také s výrobou typických dřeváků. Samozřejmostí je ochutnávka místních produktů a možnost jejich nákupu. Následně se přesuneme do Amsterdamu, ve kterém na nás dýchne atmosféra tzv. Zlatého století, kdy bylo město světovou metropolí. Uvidíme např. královský palác Koniklijk Paleis, bývalé sídlo Východoindické společnosti Oost-Indisch Huis či nejstarší stavbu ve městě, kostel Oude Kerk. Amsterdam si také prohlédneme z paluby lodi při vyhlídkové plavbě po amsterdamských kanálech, tzv. grachtech. V případě zájmu lze navštívit dům Anny Frankové, slavné Rijksmuseum s obrazy od významných umělců nebo historickou loď East Indiaman, kde můžeme nahlédnout do kajut námořníků a seznámit se s jejich nelehkým způsobem života při objevování nových zemí. Odpoledne vyrazíme do národního parku Zuid Kennemerland s písečnými přesypy a vysokými dunami. U jezírek budeme pozorovat nepřeberné množství ptactva a obdivovat statné jedince z volně se pasoucích stád highlandského skotu. Dojdeme až na pobřeží k dlouhým písečným plážím, které přímo vybízejí k relaxaci, osvěžení se v moři nebo ochutnávce rybích specialit.

6. den – Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
V hotelu se snídaní (2x v Belgii, 1x Nizozemsku). Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu se snídaní (3 noci), zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů 86 EUR/dospělý, 62 EUR/dítě do 12,99 let (památník a muzeum Waterloo, květinové zahrady Keukenhof / Delfinárium, plavba po grachtech a národní park Zuid Kennemerland - jízda vlakem, pobytová taxa za 3 noci).
Fakultativně Atlanstský val (8 EUR/osoba) a Muzeum diamantů (8 EUR/osoba). Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Rodinná nabídka pro 4 osoby* za 32 990 Kč
V rezervačním formuláři uveďte do poznámky kód "4 za 32 990".
* osoby bez rozlišení věku 0 - 99 let, cena nezahrnuje vstupy

Rezervujte teď, plaťte později
Zakoupíte-li si váš zájezd nyní, můžete uhradit pouze zálohu ve výši 1 500 Kč/osoba. Zbylou částku pak jednoduše vyrovnáte až 60 dnů před odjezdem na váš vybraný zájezd.

Galerie

Termíny a nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

23. 7. 2024 - 28. 7. 2024 Nástupní místa
22:00 Praha 6
Praha - Evropská 11, Praha 6

odjezd 23.07.2024 22:00

návrat 28.07.2024 cca 09:00

22:30 Beroun
Beroun - OMV Beroun Sever

odjezd 23.07.2024 22:30

návrat 28.07.2024 cca 08:30

23:10 Plzeň 8
Plzeň - čerpací stanice ORLEN, Nepomucká 791/198

odjezd 23.07.2024 23:10

návrat 28.07.2024 cca 07:45

25. 10. 2024 - 30. 10. 2024 Nástupní místa
22:00 Praha 6
Praha - Evropská 11, Praha 6

odjezd 25.10.2024 22:00

návrat 30.10.2024 cca 09:00

22:30 Beroun
Beroun - OMV Beroun Sever

odjezd 25.10.2024 22:30

návrat 30.10.2024 cca 08:30

23:10 Plzeň 8
Plzeň - čerpací stanice ORLEN, Nepomucká 791/198

odjezd 25.10.2024 23:10

návrat 30.10.2024 cca 07:45

od 8 990 Kč /os. Objednat