Zájezd
To nejlepší z Říma a Vatikánu

Objednat od 5 790 Kč / os.
Země: Itálie
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 549

Popis zájezdu

Využijte příležitost a pojeďte strávit prodloužený víkend na Apeninský poloostrov do Věčného města Říma a osobně tak poznejte jednu z nejstarších evropských metropolí, navštivte Vatikán a ochutnejte ty nejlepší Italské speciality.

1. den – Odjezd v odpoledních hodinách. 

2. den – Navštívíme antický chrám Pantheon, nejlépe dochovanou stavbu z dob Římské říše. Čeká nás procházka přes náměstí Piazza Navona s Berniniho fontánou, které svým tvarem kopíruje původní stadion pro pořádání her za císaře Domitiana. Zavítáme do centra všeho dění, Forum Romanum, kde se projdeme ruinami starých bazilik a vítězných oblouků. Na tomto místě kdysi působili řečníci a politici. Na Piazza del Colosseo se můžeme těšit na největší symbol města, Colosseum, které bývalo místem konání zápasů gladiátorů. Zastavíme se také u slavné fontány di Trevi a podíváme se na Španělské schody.

3. den – Po Andělském mostě přejdeme přes řeku Tiberu a navštívíme hrad Castel Sant‘Angelo, původně Hadrianovo mauzoleum, později přestavěné na papežskou pevnost, která je tunelem spojená s Vatikánem, nejmenším státem světa, sídlem papeže. Po vstupu do Vatikánu uvidíme Svatopetrské náměstí, které obklopuje kolonáda v čele s bazilikou sv. Petra, ukrývající hrob stejnojmenného apoštola Ježíše Krista. Tuto majestátní stavbu též navštívíme a vystoupáme až do její kopule s vyhlídkou na celé město. Zájemci mohou zavítat do Vatikánských muzeí s úchvatnými skvosty a sbírkami antického umění a prohlédnout si též Sixtinskou kapli s Michelangelovým nejslavnějším uměleckým dílem Poslední soud.

4. den – Návrat v dopoledních hodinách.

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Ubytování je zajištěno v hotelu se snídaní na okraji Říma.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu (1 noc), snídani, zákonné pojištění CK a služby průvodce

Cena nezahrnuje
zajištění vstupů (Pantheon, Colosseum, Castel Sant‘ Angelo, kopule baziliky sv. Petra, jízdné metrem) a pobytovou taxu: dospělí 121€; děti do 11,99 let 89€; mladiství do 24,99 let 101€
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1100 Kč/noc.

Rodinná nabídka pro 4 osoby* za 21 900 Kč

V rezervačním formuláři uveďte do poznámky kód "4 za 21 900".
* osoby bez rozlišení věku 0 - 99 let, cena nezahrnuje vstupy

Termíny

16. 11. 2023 - 19. 11. 2023

Nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Nástupní místa pro termín 16. 11. 2023 - 19. 11. 2023

Plzeň 8
volno
Praha 6
volno
Beroun
volno
od 5 790 Kč /os. Objednat