Zájezd
Antický Řím a Vatikán

Objednat od 6 890 Kč / os.
Země: Itálie
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 545

Popis zájezdu

Znáte Colosseum, fontánu di Trevi či vatikánskou baziliku sv. Petra jen z obrázků? Využijte příležitost a pojeďte strávit prodloužený víkend na Apeninský poloostrov do Věčného města Říma a osobně tak poznejte jednu z nejstarších evropských metropolí, navštivte Vatikán a ochutnejte ty nejlepší Italské speciality. 

1. den – Odjezd v odpoledních hodinách. 

2. den – Prohlídku Říma zahájíme procházkou z náměstí Piazza Navona s Berniniho fontánou, které svým oválným tvarem kopíruje původní stadion pro pořádání her za císaře Domitiana. Dojdeme k antickému chrámu Pantheon, nejlépe dochované stavbě z dob Římské říše. Projdeme ruinami starých bazilik a vítězných oblouků na Forum Romanum, proslulého centra všeho dění, kde kdysi působili řečníci a politici. Na nedalekém Piazza del Colosseo navštívíme symbol města - největší amfiteátr postavený v Římské říši - Colosseum, místo konání zápasů gladiátorů. Poté zavítáme na pahorek Quirinale ke stejnojmennému paláci, současnému sídlu prezidenta Italské republiky. Čeká nás také zastávka u slavné fontány di Trevi a pohled na Španělské schody.

3. den – Prohlídku zahájíme u řeky Tibery, kterou přejdeme po Andělském mostě a navštívíme hrad Castel Sant‘Angelo, původně Hadrianovo mauzoleum, později přestavěné na papežskou pevnost spojenou tunelem s Vatikánem. Vstoupíme do Vatikánu, nejmenšího státu světa, sídla papeže. Uvidíme Svatopetrské náměstí, které obklopuje kolonáda v čele s bazilikou sv. Petra, ukrývající hrob stejnojmenného apoštola Ježíše Krista. Navštívíme tuto majestátní stavbu s výzdobou, na které se podíleli Rafael či Michelangelo, a vystoupáme až do její kopule s vyhlídkou na celé město. Zájemci mohou též navštívit Vatikánská muzea s úchvatnými skvosty a sbírkami antického umění a Sixtinskou kapli s Michelangelovým nejslavnějším uměleckým dílem Poslední soud.

4. den – Návrat v dopoledních hodinách.

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Ubytování je zajištěno v hotelu se snídaní na okraji Říma.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu (1 noc), snídani, zákonné pojištění CK a služby průvodce

Cena nezahrnuje
zajištění vstupů (Pantheon, Colosseum, Castel Sant‘ Angelo, kopule baziliky sv. Petra, jízdenka na neomezené cestování městskou hromadnou dopravou po oba prohlídkové dny) a pobytovou taxu: dospělí 126€; děti do 11,99 let 94€; mladiství do 24,99 let 106€
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1100 Kč/noc.

Termíny

16. 11. 2023 - 19. 11. 2023

Nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Nástupní místa pro termín 16. 11. 2023 - 19. 11. 2023

Plzeň 8
volno
Praha 6
volno
Beroun
volno
od 6 890 Kč /os. Objednat