Výlet po Čechách
Moravský kras, Macocha a plavba po ponorné říčce Punkvě

Objednat od 1 890 Kč / os. + vstupy a příplatky dle volby
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 841

Popis

Pojeďte s námi na jedno z nejkrásnějších míst naší republiky. Podíváme se do Moravského krasu, kde odhalíme tajemství propasti Macocha, která je se svou hloubkou 138,5 metrů největší propastí svého druhu ve střední Evropě.

Autobus nás přiveze až k hornímu můstku, odkud budeme mít propast jak na dlani a od průvodce se zde dozvíme různé zajímavosti a pověsti, které se k Macoše pojí. Po pauze na oběd a případně i nákupu suvenýrů, se přesuneme společně s průvodcem o 46 metrů níže k dolnímu můstku, odkud se nám naskytne úplně nový pohled do propasti. Z tohoto místa dále pěšky vyrazíme skrz CHKO Moravský kras do Punkevního žlebu, kde se nachází vchod do Punkevních jeskyní. Pro ty, kteří by nechtěli procházku absolvovat je k dispozici druhá varianta, čímž je lanovka, která jezdí z horního můstku téměř až k branám Punkevních jeskyní.

Po opětovném shledání se všichni společně vydáme po stopách objevitele Karla Absolona na dobrodružnou prohlídku nejznámějších dómů a chodeb, které jsou součástí největšího jeskynního systému v České republice – Amatérských jeskyní, jejichž zmapovaný prostor již přesahuje 40 kilometrů. Při prohlídce se dostaneme až na samotné dno propasti Macocha, odkud budeme moct vzhlédnout do míst, na kterých jsme ještě před několika okamžiky stáli. Z tohoto malebného místa se dostaneme ještě malebnějším způsobem, a to za pomoci lodiček, které nás provezou skrz skalnatý masiv po ponorné říčce Punkvě.

Po návratu na denní světlo se můžete rozhodnout, zda se s naším průvodcem ještě vydáte na krátkou procházku podél říčky Punkvy, nebo raději nasednete na výletní vláček, který vás doveze do informačního centra Skalní mlýn, kde na nás bude čekat autobus.

Informace k výletu

Program dne
Sraz v 8:00 Wilsonova ul. – parkoviště autobusů naproti Hl.n., odjezd v 8:15; uvedený program viz výše; předpokládaný návrat zpět do Prahy cca 18:45 – 19:15 hod.

Cena zahrnuje
Autobusovou dopravu; služby průvodce po celou dobu výletu; prohlídku Punkevních jeskyní s plavbou po ponorné říčce Punkvě. 

Doprava
Během výletu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Rodinná nabídka pro 4 osoby* za 6900 Kč
V rezervačním formuláři uveďte do poznámky kód "4 za 6900". 
* osoby bez rozlišení věku 0 - 99 let

Galerie

od 1 890 Kč /os. Objednat