Zájezd
Do Norska za přírodou a papuchalky

Objednat od 16 490 Kč / os.
Země: Norsko
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 963

Popis zájezdu

Vstupte do kouzelného světa norské přírody s naším nezapomenutelným zájezdem. Tento jedinečný zážitek je navržen speciálně pro milovníky přírody a vášnivé fotografy, kteří touží objevovat krásy norské krajiny a zachytit jedinečnou harmonii divokého života.

Zájezd je šitý na míru pro ty, kteří si přejí prozkoumat nejúchvatnější scenérie norského přírodního divadla, přičemž zároveň nabízíme pohodlné turistické výlety, které nevyžadují náročnou fyzickou kondici. Zájezd je nejen o oslavě krásy norské přírody, ale také o setkání s fascinujícími zvířaty, mezi kterými nechybí okouzlující papuchalci.

Připojte se k nám na tuto unikátní cestu, kde se každý okamžik stává vzácným snímkem. Buďte připraveni na okouzlení norskými scenériemi, které budou zároveň výzvou pro vaši kreativitu a objevování. Náš zájezd je skvělým spojením relaxace, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Pojeďte s námi zažít přírodu, jak jste ji ještě nikdy nezažili, a ponořte se do úžasné symbiózy norské krajiny a jejího pestrého života.

 

1. den – Odjezd v brzkých ranních hodinách. Plavba trajektem po Baltském moři do Švédska a následný transfer do Norska.

2. den – Jako první navštívíme Národní park Dovrefjell-Sunndalsfjella, jediné místo v kontinentální Evropě, kde žije pižmoň grónský, kriticky ohrožené zvíře, které můžeme vidět pouze zde. Místní autobus nás zaveze do centra národního parku na úpatí jeho nejvyšší hory, Shøhetty. Odtud projdeme severskou přírodou kolem průzračných jezer a údolím řeky Stropla, v němž se nám otevře pohled na pasoucí se stáda těchto impozantních zvířat z doby ledové.

3. den – Vydáme se na cestu k ledovci Jostedalsbreen ve stejnojmenném národním parku. Pojedeme údolím Ottadalen k informačnímu centru, kde se dozvíme zajímavosti o pevninských ledovcích. Následně se vydáme k ledovcovému jezeru, jehož hladina třpytící se ledovými kry slibuje nezapomenutelný zážitek. Usedneme do lodičky a vyplujeme na vody jezera směrem k mohutnému ledovcovému splazu. Zde se setkáme s neuvěřitelným pohledem na kaskády ledových mas, které se v proudu vytékající řeky začnou proměňovat v ohromující panoráma. Připravte se na nezapomenutelný okamžik, když se ocitneme v srdci přírodní síly ledovce, který nám odhalí svou impozantní krásu a neuvěřitelnou sílu.

4. den – Největší atrakcí celého našeho zájezdu bude cesta na ptačí ostrov Runde s pozorováním papuchalků. Kolem hlubokých norských fjordů se přes mosty a podmořské tunely dostaneme až na nejvzdálenější ostrov v Norském moři. Ostrov je známý nejen kvůli nalezenému pohádkovému pokladu, ale především kvůli obrovským koloniím mořských ptáků. Pozorovat zde můžeme racky, albatrosy, tereje, chaluhy, orly, ale především symbol ostrova, papuchalky severní. Navštívíme místní písečnou pláž, otužilci si mohou zkusit smočit nohy ve zdejších studených vodách. Následně vystoupáme přes planiny plné ovcí a ptačích hnízd na útesy, z nichž uvidíme celý ostrov, maják i slunce, které zde v létě nikdy nezapadá. Uvelebíme se a budeme čekat na večerní divadlo, kdy přilétají desetitisíce papuchalků ze svého celodenního lovu ryb, jimiž krmí svá hladová mláďata. Papuchalci se svým groteskním vzhledem a krkolomným letem budou doslova všude kolem, a čeká nás tak nezapomenutelný zážitek. Pro fotografy, kteří hledají nové výzvy a příležitosti, je tento ostrov s papuchalky opravdovým rájem. Zachycení této kouzelné symbiózy mezi přírodou a papuchalky nám otevře okno do fascinujícího světa plného živých barev, hravých pohybů a pohádkových scén, které spojují dohromady jedinečnou harmonii divokého života. Na ostrově budeme také svědky magie slunce, které svými nočními paprsky rozzáří celou mořskou hladinu. Z ostrova odjedeme až po půlnoci, poté, co okouzlující přírodní divadlo skončí.

5. den – Po pozdním nočním příjezdu si dopřejeme dopolední odpočinek a pobyt na pláži u jezera. Odpoledne nás čeká návštěva malebného městečka Lom, kde spatříme jeden z nejlépe zachovalých dřevěných kostelů v celém Norsku, pocházející z 12. století. Pokud máte zájem, můžeme se vydat i do Norského horského muzea, kde interaktivní expozice přiblíží místní přírodu a zvířata. Nevynecháme ani prohlídku místních obchodů s nabídkou suvenýrů a místních specialit. A kdo ví, s trochou štěstí můžeme potkat i odvážnou skupinu místních trollů.

6. den – Zavítáme do Země obrů, Národního parku Jotunheimen, kde nás čeká plavba po jezeře Gjende, během které nás budou obklopovat majestátní horské vrcholy s úchvatnou výškou přes 2 000 metrů. Vypravíme se skrz severské lesy až na pláně plné lišejníků, kde se pasou stáda sobů polárních. Dostaneme se až k vyhlídce na hřebeni Besseggen, z níž se nám naskytne úchvatný pohled na smaragdově zelené jezero Gjende a sousední tmavě modré jezero Bessvatnet, jejichž hladiny jsou v různé nadmořské výšce, s rozdílem 500 m. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme cestou také losy evropské, největší suchozemská evropská zvířata. Možnost absolvovat i fyzicky lehčí procházku podél jezera Gjende.

7. den – Navštívíme nádherný fjord Geiranger, který se pyšní zápisem na seznam UNESCO díky své jedinečné kráse. Jeho strmé stěny zdobí desítky kaskádových vodopádů, z nichž nejznámější nesou název Sedm sester. Zažijeme fascinující plavbu po fjordu a s trochou štěstí můžeme pozorovat hravé sviňuchy obecné, jak si užívají jeho křišťálově čistých vod. Neopomeneme navštívit vyhlídku Dalsnibba, odkud se nám naskytne úchvatný pohled na okolní fjordy. Při jízdě legendární Cestou orlů, vinoucí se po horských úbočích, si užijeme neopakovatelné výhledy a vzrušující okamžiky.

8. den – S norskou přírodou se rozloučíme výletem do prvního norského národního parku Rondane. Tento ohromující kout norské krajiny září vřesovými a lišejníkovými poli, ledovcovými kary, průzračnými jezery a vodopády, jež hrdě zdobí skalní masivy. Na cestě přes náhorní plošinu dojdeme kolem ledovcových jezer k úchvatnému kaňonu řeky Vesle Ula. Zde řeka vytváří malebné vodopády a idylické mělčiny a tůňky, lákající k osvěžujícímu koupání. Naše putování bude provázeno impozantními výhledy na horské masivy, dosahující výšky přes 2 000 metrů a pohledy na pasoucí se stáda sobů, kteří dodávají této krajině zvláštní kouzlo. A jak se slunce skloní k západu, opustíme tento kouzelný kout norské přírody a vyrazíme směr Švédsko, plni nezapomenutelných zážitků a krásných vzpomínek.

9. den – Přejezd do Dánska přes druhý nejdelší most na světě, Öresundský most. Abychom se na tento dvoupatrový zázrak techniky dostali, projedeme nejdříve tunelem, vynoříme se na umělém ostrově a následně přejedeme samotný most. Poté nás čeká plavba trajektem. Návrat ve večerních hodinách.

 

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Po celou dobu jsme ubytování na jednom místě. V kempu, který nabízí možnost atraktivního ubytování v srdci přírody v údolí mezi horami, ve vlastním stanu (k dispozici sociální zařízení, sprchy, vnitřní kuchyňka, wifi zdarma, prodejna potravin a občerstvení). Stravování probíhá individuálně, cestou zastávky v supermarketech. Možnost ubytování ve čtyřlůžkových chatkách s lednicí a vařičem, nutné mít vlastní povlečení nebo spacák (+300 Kč/osoba/noc při plném obsazení chatky).

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, přepravu trajekty, přejezd Öresundského mostu, ubytování v kempu ve vlastním stanu (6 nocí), zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů 1060 N0K/dospělý, 890 NOK/dítě do 15,99 let (jízdné místním autobusem do NP Dovrefjell-Sunndalsfjella, doprava lodí k ledovci Jostedalsbreen, vyhlídková plavba fjordem Geiranger, plavba lodí po jezeře Gjende, pobytová taxa za 6 nocí).
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Rodinná nabídka pro 4 osoby* za 59 900 Kč
V rezervačním formuláři uveďte do poznámky kód "4 za 59 900".
* osoby bez rozlišení věku 0 - 99 let, cena nezahrnuje vstupy

Rezervujte teď, plaťte později
Zakoupíte-li si váš zájezd nyní, můžete uhradit pouze zálohu ve výši 5 000 Kč/osoba. Zbylou částku pak jednoduše vyrovnáte až 60 dnů před odjezdem na váš vybraný zájezd.

Galerie

Termíny

29. 6. 2024 - 7. 7. 2024
20. 7. 2024 - 28. 7. 2024

Nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Nástupní místa pro termín 29. 6. 2024 - 7. 7. 2024

Praha 6
volno
Lovosice
volno
Ústí nad Labem
volno

Nástupní místa pro termín 20. 7. 2024 - 28. 7. 2024

Praha 6
volno
Lovosice
volno
Ústí nad Labem
volno
od 16 490 Kč /os. Objednat