Zájezd
Dánsko – Tulení safari se západem Slunce na ostrově

Objednat od 3 390 Kč / os.
Země: Dánsko
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 546

Popis zájezdu

Vydejme se za dobrodružstvím na sever. Čeká nás tulení safari s romantickým západem Slunce nad národním parkem na jednom z dánských ostrovů.

Jednoduše exotika. A nespočet paradoxních vjemů k tomu. Nekonečné písečné pláže, ale i procházka bahnitým pobřežím v holínkách. Pohled na křehká, téměř plyšová tulení mláďátka, zároveň ale i přítomnost dvoumetrových jedinců – ochránců. Rozněžnění a zároveň mrazení při pozorování létajících ptačích formací, vnitřní duševní zahřátí při závěrečném západu Slunce, ovšem také syrovost doteků opravdové, takřka netknuté přírody.

Vítejte v Dánsku. Po příjezdu do národního parku budete mít dostatek prostoročasu na snídani a kafíčko v příjemném prostředí, ať již zůstanete venku, na čerstvém vzduchu, naprosto nesrovnatelném s tím, který známe u nás, anebo si projdete architektonicky vysoce ceněné budovy místního přírodního centra. Budete mít dostatek času na prohlédnutí si celého areálu s typickými severskými rysy, navštívíte aktuální tematické výstavy, a budete mít také jedinečnou možnost dotázat se sympatických pracovnic a pracovníků infocentra na odborné i ryze laické dotazy. Po celou dobu zájezdu se můžete obrátit také na našeho česky mluvícího průvodce, který bude ochoten Vám vždy s úsměvem pomoci a zpříjemnit tak celý jedinečný pobyt.

Cesta k tulenímu ostrovu vede bahnitou stezkou přes záhonky mořských řas. A že půjdete jen po svých? Kdeže. Pojedete dokonce i na přívěsu traktoru! Poté již nasadíte holínky a jde se na věc! Natáhnete rybářské sítě, budete se přátelit s kraby, projdete skrze mušlové pole, při čemž ve vzduchu Vás tímto nevšedním dobrodružstvím budou doprovázet racci a další ptáci, formující se za letu do úchvatných, zvláštně magických, harmonizujících útvarů. Samotné pozorování tuleňů pak probíhá hromadně. Z bezpečné vzdálenosti je budete sledovat při jejich denní rutině, která Vám však v daný moment přijde jako ta nejzajímavější činnost, jakou si lze vůbec představit.

Na závěr programu nás čeká podvečerní přejezd na ostrov, ze kterého budeme pozorovat západ Slunce nad zrcadlící se, zdánlivě nekonečnou mořskou hladinou. Zájemkyně, zájemci i zájemčata mohou tyto chvíle využít ke koupání se v mělkých vodách, v průzračných vlnách či k odpočinku a lenošení na čistých písečných plážích. Zároveň je možnost navštívit na večeři restauraci či kavárnu s čerstvými lokálními surovinami, doporučeníhodná je též vyhlášená cukrárna, a také lze v malých obchůdcích nakoupit upomínkové předměty z cesty.

Prožijte s námi jedinečné chvíle, jež ve Vás hluboce zahnízdí, a Vy o nich budete chtít ještě dlouho celému svému okolí s nadšením vyprávět. Pojeďte s námi do Dánska. Těšíme se na Vás. Dobrodružství čeká.

Doporučení: Holínky, dalekohledy a řízek v alobalu se sebou!

 

Informace k zájezdu

Program
1.den – sraz ve večerních hodinách
2.den – v ranních hodinách příjezd do Národního parku Vadehavet, celodenní program plný zážitů z pozorování přírody, v podvečer přejezd na ostrov Rømø. Večer odjezd zpět do Česka
3.den – návrat v dopoledních hodinách

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění
(pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
dopravu autobusem, zákonné pojištění CK, služby průvodce po celou dobu zájezdu

Cena nezahrnuje
zajištění vstupů na celodenní program včetně jízdy s traktorem, vstupu do budov přírodního centra  (dospělí 94 EUR; děti 4-17,99 let 82 EUR; děti do 3,99 let zdarma)
(Úhrada vstupného je povinná, vzhledem k tomu, že se jedná o nedílnou součást programu. Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.)

Termíny

4. 8. 2023 - 6. 8. 2023
18. 8. 2023 - 20. 8. 2023
1. 9. 2023 - 3. 9. 2023

Nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Nástupní místa pro termín 4. 8. 2023 - 6. 8. 2023

Praha 6
volno
Lovosice
volno
Ústí nad Labem
volno

Nástupní místa pro termín 18. 8. 2023 - 20. 8. 2023

Praha 6
volno
Lovosice
volno
Ústí nad Labem
volno

Nástupní místa pro termín 1. 9. 2023 - 3. 9. 2023

Praha 6
volno
Lovosice
volno
Ústí nad Labem
volno
od 3 390 Kč /os. Objednat