Zájezd
Přírodní krásy a národní parky Chorvatska

Objednat od 13 990 Kč / os. + vstupy a příplatky dle volby
Země: Chorvatsko
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 962

Popis zájezdu

Vstupte s námi do srdce kouzelného Chorvatska. Objevíme bohatství přírodních pokladů a kouzlo chorvatského pobřeží Jadranu. Očekávají nás nejen návštěvy národních parků, ale i malebných městeček, průzračných vod a historických památek. Připravte se na dobrodružství plné krás a vzrušujících zážitků, které vás provedou tím nejlepším, co Chorvatsko nabízí.

1. den – Odjezd v podvečerních hodinách.

2. den – Po nočním přejezdu do Chorvatska protáhneme tělo nenáročným trackem v Národním parku Paklenica. Vydáme se po jedné ze značených turistických stezek k impozantnímu vrcholu Anića Kuk se svislými skalními stěnami, odkud se nabízí překrásný výhled na kopce a zalesněná údolí pohoří Velebit. Společně se zkušeným místním průvodcem si prohlédneme jeskyni "Manita peć" s roztodivnými kamennými útvary, které dostaly příznačná jména jako Přilba, Varhany nebo Čarodějnice. Hlubokým kaňonem Velka Paklenica sestoupíme do údolí kolem peřejí a vodopádu, které zde modeluje stejnojmenná říčka. Zavítáme do návštěvnického centra "Podzemní tajemství Paklenice", které nám odhalí pohnutou historii bunkrů postavených jugoslávskou armádou po druhé světové válce. Poté se již přesuneme na ubytování, abych načerpali síly na další den.

3. den – Navštívíme Národní park Krka, jeden z největších magnetů dalmatské riviéry. Poplujeme po krasové řece Krka až k působivým Skradinským vodopádům, které tu se svými travertinovými terasami, výškou 45 metrů, šířkou 200 metrů a čistou vodou burácejí po celý rok. Poté poplujeme proti proudu řeky Krka přes Visovacké jezero až k Rošskému vodopádu s řadou menších kaskád nazývaných Ogrlica (náhrdelník). Vylodíme se na malebném ostrůvku Visovac, na kterém stojí františkánský klášter s cennou sbírkou knih a rukopisů. A konečně vykoupat se v řece můžeme třeba na upravené písečné pláži v městečku Skradin. V podvečer se vydáme do jednoho z nejstarších měst na Jadranu, Šibeniku. Za shlédnutí stojí nejen zdejší katedrála, zapsaná na seznam UNESCO, ale i středověké pevnosti tyčící se na kopcích nad městem.

4. den – Vydáme se na malou tůru po stopách apačského náčelníka Vinnetoua do jižní části pohoří Velebit, které většina turistů má šanci obdivovat pouze pár okamžiků během jízdy po jadranské magistrále, než vjede do tunelu Sveti Rok. Zdejší impozantní obnažené skalní masivy tvořily fascinující panorama kultovních mayovek a jsou dodnes ideálním cílem natěšených fotografů. Odpoledne se přesuneme do krásné zátoky Zavratnica, která bývá svým vzhledem přirovnávána k norským fjordům. Je široká jen nějakých 100 metrů, ale okolní skalní stěny dosahují výšky až 200 metrů. Poklidná průzračná hladina láká nejen ke koupání, ale především k potápění. Velkým lákadlem je totiž potopený vrak staré válečné lodi nacházející se jen kousek pod hladinou. Na závěr dne zavítáme do jadranského letoviska Zadar, které je známé nejen svými pamětihodnostmi z dob dávno minulých, ale především unikátními mořskými varhany. Zde budeme mít čas na nákupy, občerstvení či jen odpočinek a prostor pro rozjímání po náročném dni.

5. den – Ráno se v přístavu setkáme s místním zkušeným kapitánem a vypravíme se s ním na celodenní výlet lodí do Národního parku Kornati. Během plavby kolem více než stovky ostrovů, které vytvářejí tento přírodní klenot, se budeme kochat výhledem na křišťálově čisté vody Jadranu, travnaté kopce, strmé skalní útesy i dramatické krasové útvary. Navštívíme zátoku Telašćica s mnoha malými plážičkami lákajícími ke slunění a koupání v moři. Prohlédneme si útesy Dugi Otok, které se zvedají až do výšky 191 metrů nad moře. Zaplaveme si ve vyhřátém slaném jezeře Mir a budeme sledovat zdejší početnou ptačí populaci. Na palubě lodi dostaneme obědový balíček, ochutnáme také osvěžující místní víno a aperitiv.

6. den – Tento den věnujeme relaxaci a odpočinku v turistickém letovisku Primošten, které je atraktivní díky své poloze na dvou poloostrovech. Můžeme se projít po promenádě Lungomare a užít si nádherných výhledů, či ochutnat některou ze specialit zdejšího kraje, proslaveného pěstováním vinné révy, olivovníků a rybolovem. Můžeme samozřejmě navštívit některou z vyhlášených pláží, chytat bronz a dovádět v mořských vodách, šnorchlovat u skalnatých břehů a objevovat přitom krásy podmořského života, nebo jen tak lenošit u sklenky oblíbeného moku ve stínu stromů. Aktivní jedinci budou mít možnost vyzkoušet některý z vodních sportů.

7. den – Navštívíme jeden z nejznámějších Národních parků Chorvatska – Plitvická jezera, který tvoří soustava 16 jezer vzájemně propojených kaskádami a vodopády. Z toho nejvyššího padá „aqua“ do kaňonu z výšky 76 metrů. Vody jezer mají různou barvu, od smaragdově zelené po sytě modrou. V dolní části soustavy se nachází 20 krasových jeskyň. Během procházky po jedné ze značených tras uvidíme nejkrásnější místa tohoto přírodního ráje, projedeme se elektrickým člunem po hladině jezera a budeme mít dostatek času vychutnat si kouzla zdejší malebné přírody. A když nám zbude čas, vydáme se po stopách Vinnetou hledat „Poklad na stříbrném jezeře“.

8. den – Návrat do ČR v ranních hodinách.

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Zajištěno v hotelu se snídaní. Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc. 

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu se snídaní (5 nocí), zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů 190 €/dospělý, 120 €/dítě do 17,99 let (NP Paklenica, jeskyně Manita peć, bunkr, NP Krka, plavba lodí, NP Zavratnica, NP Kornati, celodenní plavba lodí, oběd, NP Plitvická jezera, jízda vláčkem, plavba lodí, pobytová taxa za 5 nocí).
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Rodinná nabídka pro 4 osoby* za 49 900 Kč
V rezervačním formuláři uveďte do poznámky kód "4 za 49 900".
* osoby bez rozlišení věku 0 - 99 let, cena nezahrnuje vstupy

Rezervujte teď, plaťte později
Zakoupíte-li si váš zájezd nyní, můžete uhradit pouze zálohu ve výši 5 000 Kč/osoba. Zbylou částku pak jednoduše vyrovnáte až 60 dnů před odjezdem na váš vybraný zájezd.

Galerie

Termíny a nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

10. 8. 2024 - 17. 8. 2024 Nástupní místa
20:00 Praha 6
Praha - Evropská 11, Praha 6

odjezd 10.08.2024 20:00

návrat 17.08.2024 cca 08:00

21:55 Pávov (Jihlava)
Pávov (Jihlava) - čerpací stanice OMV Pávov na dálnici D1 - směr na Brno

odjezd 10.08.2024 21:55

návrat 17.08.2024 cca 05:40

23:10 Brno
Brno - parkoviště Bohunická

odjezd 10.08.2024 23:10

návrat 17.08.2024 cca 04:20

7. 9. 2024 - 14. 9. 2024 Nástupní místa
20:00 Praha 6
Praha - Evropská 11, Praha 6

odjezd 07.09.2024 20:00

návrat 14.09.2024 cca 08:00

21:55 Pávov (Jihlava)
Pávov (Jihlava) - čerpací stanice OMV Pávov na dálnici D1 - směr na Brno

odjezd 07.09.2024 21:55

návrat 14.09.2024 cca 05:40

23:10 Brno
Brno - parkoviště Bohunická

odjezd 07.09.2024 23:10

návrat 14.09.2024 cca 04:20

od 13 990 Kč /os. Objednat