Zájezd
Adventní Amsterdam, sýrová farma a Festival světel

Objednat od 3 400 Kč / os.
Země: Holandsko
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 539

Popis zájezdu

Vánoční atmosféra v Amsterdamu s ochutnávkou holandských sýrů a vyhlídkovou plavbou po stopách Festivalu světel

Pestrý program zahájíme na malebné sýrové farmě v městečku Volendam, bez které se návštěva Holandska nesmí obejít. Seznámíme se s procesem výroby lahodných tradičních sýrů a chybět nebude ani jejich ochutnávka. Veškeré zdejší sýrové speciality si na místě samozřejmě budete mít možnost i zakoupit a odvézt si tak tento tradiční holandský suvenýr domů.

Po prohlídce farmy se přesuneme do historického centra Amsterdamu. Při prohlídce města, kterou lze absolvovat po vlastní trase či s průvodcem CK, se přenesete do tzv. Zlatého období – 17.století, kdy byl Amsterdam světovou metropolí. Uvidíte např. královský palác Koniklijk Paleis, bývalé sídlo Východoindické společnosti Oost-Indisch Huis či nejstarší stavbu ve městě, kostel Oude Kerk. Město spatříte také z netradičního pohledu – z paluby lodi při vyhlídkové plavbě po amsterdamských kanálech, tzv. grachtech, okořeněnou každoročním Festivalem světel, kdy ulice, a hlavně vodní kanály, zdobí světelné instalace od světových umělců. Nabízí se tak nezapomenutelná podívaná. Ve volném čase můžete zamířit na kouzelné adventní trhy a vydat se třeba na nákup netradičních vánočních dárků, zavítat do některého z místních muzeí (Muzeum malířů van Gogha či Rembrandta, Dům Anny Frankové aj.). Nebo nahlédnout pod pokličku zdejších neřestí v podobě procházky proslulou čtvrtí červených luceren (Red Light District) či se zastavte v některém z coffee shopů.

 

Informace k zájezdu

Program zájezdu
1. den - sraz ve večerních hodinách
2. den - příjezd v ranních hodinách na sýrovou farmu ve Volendamu (1,5 hod. návštěva), přejezd do centra Amsterdamu (průvodcovaná prohlídka a individuální program, celkem 9 hod.). Odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách
3. den - návrat v dopoledních hodinách

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
dopravu autobusem, zákonné pojištění CK, služby průvodce, vstup na sýrovou farmu

Cena nezahrnuje
vyhlídkovou plavbu lodí po grachtu v Amsterdamu (dospělí 19 €; děti 4 - 17,99 let 12€; děti do 3,99 let zdarma)
V případě zájmu o vyhlídkovou plavbu lodí po grachtu je potřeba její nahlášení předem v přihláškovém formuláři z důvodu její rezervace.
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Rodinná nabídka pro 4 osoby za 10 990 Kč

V rezervačním formuláři uveďte do poznámky kód "4 za 10 990".

 

 

od 3 400 Kč /os. Objednat