Zájezd
Adventní Königstein

Země: Německo
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 544

Popis zájezdu

Königstein: Zimní pohádka při vánočních trzích na malebné pevnosti v česko-německém pohraničí

 

Kalendářní rok pozvolna odkrajuje své poslední noci a dny, a kromě všudypřítomného stresu a počínající předvánoční paniky je třeba si také oddechnout a vybídnout Vás k relaxaci. Zasloužíte si to. Cestovní kancelář CK2 právě pro tuhle příležitost nabízí jedinečný zájezd Českosaským Švýcarskem do malebného Königsteinu. V pohádkových kulisách, které možná znáte z děl slavného malíře Canaletta, se necháte pohltit úchvatnými scenériemi, velkolepostí historické pevnosti, všeobjímající krásou Labských pískovců, ale například také příjemně kořenitou vůní svařáku, který se na místě servíruje v pověstných saských vánočních hrnečcích. Co Vás ještě čeká? Odhalíte dosud skrytá tajemství pevnosti, spatříte jednu z nejhlubších evropských studen, projdete se po vyzděném mostě z pálených cihel až k jednotlivým věžím včetně hladomorny, ale nebojte, Vy o hladu nezůstanete. Jednotlivé stánky Vás v dobovém, historickém kabátku pohostí pochutinami typickými pro oblast Krušnohoří. Celý Vánoční trh je oslavou tradic, zvyků a obyčejů, typických pro oblast česko-německého pohraničí. Křehký štrůdl s opravdu velkým šálkem kapučína? Není problém. Ale co takhle čerstvé čokoládové jablko na špejli s krémovým vanilkovým punčem? Hřejivou atmosféru umocňují vánoční jesličky s živými zvířátky, dílničky s tradičními řemesly, loutková představení, zvukový podkres tvořený historickými písněmi i živými varhanními koncerty, adventní kalendář v nadživotní velikosti, více než kilometrový světelný řetěz, skluzavky pro nejmenší nebo voňavý jedlový háj. Pojeďte si odpočinout a zároveň načerpat novou energii, zpříjemněte si předvánoční chvíle a užijte si s naší – i Vaší – cestovní kanceláří CK2 zájezd plný klidu a pohody.

 

Informace k zájezdu

Program dne

Ráno - sraz v ranních hodinách, dopolední přejezd autobusem
Den - prohlídka s průvodcem, následně rozchod na vánočních trzích
Večer - odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny. 

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
dopravu autobusem, průvodce po celou dobu zájezdu, zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje
vstupné (dospělí 10 €; děti 0 – 5,99 let zdarma)
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Galerie