Program
Vánoce na zámku s Mikulášskou nadílkou

Objednat od 320 Kč / os.
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 802

Popis programu

Unikátní forma prohlídky – vtažení do děje
Druhá adventní sobota 3. prosince 2022
Zámek Stránov, 30 minut od Prahy


Předprodej ukončen, vstupenky již pouze na místě

Chcete s námi prožít pohádkový příběh zamilovaného kuchaře a kuchařky? Toto přání se vám lehce splní v komnatách vánočně vyzdobeného zámku Stránov, kde se již vše připravuje na Štědrý den. Do příprav se také zapojíme. Kuchařce pomůžeme s pečením cukroví a ochutnáme její nadýchanou vánočku. Pomůžeme ozdobit vánoční stromeček, dozvíme se, proč máme na stole adventní věnec a jaká tradiční jídla se podávají. Společně s knížetem a kněžnou zapálíme adventní svíčku, rozkrojíme jablíčko a zazpíváme si vánoční koledu. Zavítáme i do zámecké kaple, kde si s knězem při půlnoční mši připomeneme, proč Vánoce slavíme. S usměvavou služebnou si každý na památku vyrobí malý dárek. Tušíte, jak nakonec dopadne láskyplný příběh z kuchyně?

Těší se na vás herci v dobových kostýmech, díky kterým na vás dýchne ta pravá vánoční atmosféra.

Zdarma - doprovodný program nejen pro děti:

V zámeckém parku si lze projít pohádkový okruh plný úkolů, na jehož konci se setkáte se samotným Mikulášem, popleteným čertíkem a hodným andělem. K svátku svatého Mikuláše nepatří jen strach a obavy z našich hříchů, ale i odměna a hřejivá pochvala pro hodné a dobrosrdečné děti. A protože v každém dítěti dřímá něco dobrého, Mikuláš nás odmění sladkou nadílkou.

U Betléma v zámeckém kostele bude možné vyslechnout si vyprávění pastýřů o narození Ježíška. Na nádvoří můžete zakoupit tematické a dekorační výrobky. Nebudou chybět ani tvořivé dílničky pro šikovné ručičky. Navštívit budete moci i zámeckou kavárnu, kde si můžete vychutnat lahodnou kávu nebo čaj, zákusky či tradiční české buchty, které si brával Honza do ranečku, když vyrážel na zkušenou do světa.

Jak a kde to celé probíhá?
Program probíhá na zámku Stránov u Mladé Boleslavi, Jizerní Vtelno 83. Čas prolídky si vybíráte při rezervaci (10:00 - 16:00). Kostýmované postavy vám zahrají jedinečný příběh, do kterého Vás místy zapojí. Přijeďte s dětmi, vnoučaty nebo klidně bez nich, na programu si každý najde kousek pro sebe.

Vstupné, zvýhodněné rezervace

Prodej na místě dle volné kapacity
Dle možných volných časů prohlídky
370 Kč / dospělý
320 Kč / dítě do 18 let, student, senior
Rodinné vstupné 2 dospělí + 2 až 3 děti 1010 Kč
Platba na místě možná pouze hotově.

Cena zahrnuje
Program s kostýmovanými postavami včetně vstupného na zámek Stránov, tvořivé dílničky včetně materiálu na výrobu v rámci programu, pohádkový okruh s Mikulášem, čertem a andělem, návštěvu historického jarmarku.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

od 320 Kč /os. Objednat