Zájezd
Stonehenge, Londýn a stůl krále Artuše

Objednat od 7 990 Kč / os.
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 543

Popis zájezdu

Navštívíme tajuplný Stonehenge, vyfotíme se u kulatého stolu krále Artuše, vstoupíme do majestátního hradu Tower, spatříme britské korunovační klenoty a na nultém poledníku se postavíme současně na východní a západní polokouli. To a další zážitky zažijete, pokud se vydáte na tento zájezd.

1. den - Odjezd v odpoledních hodinách, přejezd před Německo, Belgii a Francii.

2. den - Přeprava trajektem přes kanál La Manche. Prohlídku britské metropole Londýna zahájíme v Greenwiche. V této malebné městské části ve východním Londýně uvidíme známou plachetnici Cutty Sark, královskou observatoř Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník, na kterém si lze vyzkoušet oblíbenou Cimrmanovskou kratochvíli „jdu na východ – a už jdu na západ“. Nenecháme si ujít ani prohlídku námořního muzea National Maritime Museum. Následně se zúčastníme vyhlídkové plavby po řece Temži, při níž uvidíme mimo jiné i slavný most Tower Bridge a která nás zanese až k majestátnímu hradu Tower of London, který proslul jako vězení a popraviště, a který byl v minulosti svědkem mnoha důležitých historických událostí a dnes jsou zde vystaveny britské korunovační klenoty, které budou po desetiletích znovu využity při korunovaci. Jeho vchod i v dnešních dobách střeží Beefeater, věrný strážce, jehož podobu můžeme znát z oblíbeného alkoholického nápoje. Po prohlídce Toweru nás čeká procházka podél řeky Temže. Po mostu Tower Bridge se dostaneme  k lodím Golden Hinde, HMS Belfast, spatříme monumentální 87patrovou budovu The Shard, uvidíme Shakespearovo divadlo Globe Theater i největší britskou katedrálu − St. Paul's Cathedral, kde se konají významné události jako svatby či pohřby členů královské rodiny. Ve zbylém čase možnost nákupů či návštěvy jedné z nejpopulárnějších galerií moderního umění Tate Modern, která se nachází v impozantní budově bývalé elektrárny (vstup zdarma).

3. den - Návštěva tajuplného Stonehenge, komplexu menhirů a kamenných kruhů na Salisburské pláni. Dále návštěva města Winchester, kde si prohlédneme nejen nejstarší evropskou katedrálu Winchester Cathedral, ale také kulatý stůl krále Artuše v Great Hall, kde se podle legendy setkávali rytíři kulatého stolu.

4. den - V Baker Street, nedaleko bytu slavného detektiva Sherlocka Holmese, v muzeu voskových figurín Madame Tussaud’s Museum na nás čeká nejen celá řada významných osobností, ale i zábavná projížďka tradičním černým taxíkem, která nás seznámí s dějinami města. Londýnským metrem se přesuneme k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci a přes St. James’s Park dojdeme k Westminsterskému opatství a sídlu parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben. Na významném náměstí Trafalgar Square si prohlédneme sochu Admirála Nelsona.  Odpoledne v Londýně lze využít mnoha způsoby. Z vyhlídkového kola London Eye si můžete vychutnat výhled na celý Londýn. Milovníci umění mohou zamířit do Národní galerie, ve které se nachází díla Vincenta van Gogha či Leonarda da Vinci, a do které je vstup zcela zdarma. Stejně tak si můžete prohlédnout jedno z největších muzeí na světě, kterým je Britské muzeum, ve kterém se nacházejí rozsáhlé sbírky z celého světa. Ti, kteří se těší na nákupy, mohou vyrazit na světoznámou nákupní třídu Oxford Street, na které se nachází přes 300 obchodů či vyhlášené tržiště Covent Garden. Navštívit můžete také kouzelné hračkářství Hamley’s či několikapatrový obchodní dům Lillywhites. Večer odjezd na trajekt.

5. den - Plavba zpět na kontinentální Evropu. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Zajištěno v hotelu se snídaní. Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu (2 noci), snídani (2x), zákonné pojištění CK a služby průvodce

Cena nezahrnuje
zajištění vstupů 176 £/dospělý, 124 £/dítě do 15,99 let, 32 £/dítě do 2,99 let  (Tower of London, Stonehenge, Winchester Catherdal, Great Hall, muzeum voskových figurín Madame Tussaud‘s, jízdné v londýnském metru, plavba po Temži a plavba trajektem do Velké Británie a zpět, povinný příplatek za pobytovou taxu za 2 noci)
fakultativně vstup na vyhlídkové kolo London Eye 36 £/dospělý, 32,50 £/dítě do 15,99 let, dítě do 2,99 let zdarma
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Rodinná nabídka pro 4 osoby* za 29 900 Kč

V rezervačním formuláři uveďte do poznámky kód "4 za 29 900".
* osoby bez rozlišení věku 0 - 99 let, cena nezahrnuje vstupy

Termíny

27. 9. 2023 - 1. 10. 2023

Nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Nástupní místa pro termín 27. 9. 2023 - 1. 10. 2023

Praha 6
volno
Beroun
volno
Plzeň 8
volno
Rozvadov
volno
od 7 990 Kč /os. Objednat