Zájezd
Osvětim, Krakov a Schindlerova továrna

Objednat od 3 690 Kč / os.
Země: Polsko
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 541

Popis zájezdu

Zažijte Osvětim s vyprávěním o událostech a osudech vězňů od profesionálních průvodců a navštivte královské město Krakov.

1. den – odjezd po půlnoci, noční přejezd do Krakova. Prohlídka historického centra středověkého města Krakov, při které vystoupáme na vrch Wawel ležící na levém břehu Visly, na němž stojí Královský hrad s katedrálou sv. Stanislava a Václava, v jejíž kryptě jsou pochovány významné osobnosti polských dějin. Z vyhlídky nad Dračí slují se Královskou cestou přesuneme až na Rynek, největší středověké náměstí v Evropě. Zde uvidíme středověké obchodní domy Sukiennice či Mariánský kostel, z jehož věže se každou hodinu do všech čtyř světových stran ozývá trubačem hraná melodie Hejnál, jeden ze symbolů města. Neopomeneme ani zastávku u barbakánu, ani dům, kde žil Karol Wojtyla, pozdější papež Jan Pavel II. Svůj pobyt zakončíme zastávkou na pěší zóně s obchodním domem. Možnost nákupů či ochutnávky tradičních polských pochoutek. Pro zájemce exkurze do Továrny Oskara Schindlera s naším průvodcem.

2. den Osvětim a Březinka, dva koncentrační tábory, které do detailu prozkoumáme a poznáme během naší poznávací exkurze. Od profesionálního průvodce se dozvíme vše o funkci táborů smrti s nelidským zacházením s vězni. Uvidíme, v jakých podmínkách zde žili a pracovali, a pochopíme, proč by se tato část lidské historie neměla již nikdy opakovat.
Exkurze zahrnuje 3 hodinovou prohlídku největšího koncentračního tábora 2. světové války, Osvětimi a Březinky. Nejedná se o prohlídku s textem na papíru, ale máme pro Vás připraven opravdu profesionální program s popisem toho, jak tábor za druhé světové války vznikl a jak fungoval. Vše se při prohlídce postupně dozvíme od průvodců, kteří nás budou provázet na cestě autobusem i na místě. S nimi se vydáme vstupní bránou s nápisem „ARBEIT MACHT FREI“ a do „obytných“ bloků, kde uslyšíte o životě vězňů, o transportech do tábora, selekci a denním režimu. Navštívíme vězeňský blok č. 11, kde se nacházel provizorní soud, vězeňské cely a popraviště. Dozvíme se více o doktoru Mengele a jeho pokusech. Za ostnatými dráty, dříve nabitými napětím 800 voltů, uvidíme ještě mnohem více a na závěr nahlédneme do jediné zde dochované plynové komory. Nedaleko Osvětimi se však nachází další a daleko větší tábor smrti, Březinka, s kapacitou 100 000 vězňů. Zavítáme i sem, protože tyto dva tábory spolu spolupracovaly a fungovaly dohromady. Jak? To se dozvíte, když se s námi na tuto exkurzi vydáte.
Návrat zpět ve večerních hodinách.

Fakultativní exkurze do Továrny Oskara Schindlera (příplatek 120 PLN)
Schindlerův příběh zná díky Spielbergovi snad každý. Oskar Schindler byl německý nacistický továrník působící v Krakově. Ve své továrně na smaltované výrobky zaměstnával tisíce Židů, které během holokaustu Schindler zachránil, když jim hrozila smrt v nacistických koncentračních táborech. Dnes je továrna příběhem o osudech židovských obyvatel za 2. světové války a o Němcích – okupantech, kteří sem přišli a brutálně zlomili staletou historii polsko-židovského Krakova. Továrnou nás provede náš průvodce. Cena zahrnuje transfer naším autobusem, vstupné a prohlídku s průvodcem.

Tento historicko-naučný zájezd realizuje naše cestovní kancelář již řadu let a plní tak svůj cíl, tedy seznámit s temnou stránkou lidské historie co nejvíce osob, neboť teprve osobním poznáním se dá zabránit tomu, aby tyto činy nebyly páchány v budoucnosti.  

 

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Zajištěno v hotelu se snídaní. Jednolůžkový pokoj za příplatek 1100 Kč.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu (1 noc), snídani, zákonné pojištění CK a služby průvodce

Cena nezahrnuje
zajištění vstupů: Krakovská katedrála sv. Stanislava a Václava vč. vstupu do krypty a na věž, poplatek za prohlídku Osvětimi a Březinky v doprovodu s výkladem profesionálního průvodce (v českém nebo slovenském jazyce), pobytová taxa ((154 PLN/dospělý, 147 PLN/dítě do 17,99 let)
Fakultativní exkurze do Továrny Oskara Schindlera (130 PLN/osoba)
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy. 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ NA ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY PRO KONÁNÍ EXKURZE
Rezervační systém v Muzeu v Osvětimi, jenž vešel v platnost dnem 2. 1. 2020, již při rezervaci exkurze cestovními kancelářemi, tedy i naší CK2, vyžaduje kompletní jmenný seznam účastníků. Toto opatření přijalo Muzeum v Osvětimi z bezpečnostních důvodů. Proto je nezbytné vyčkat naplnění kapacity zájezdu a poté teprve předložit Muzeu seznam účastníků. Nenaplní-li se kapacita zájezdu, vyhrazujeme si proto právo zrušit konání zájezdu. CK2 o této skutečnosti informuje přihlášené klienty nejpozději 14 dnů před odjezdem. V takovém případě budou klientům obratem navráceny veškeré uhrazené platby. Rovněž upozorňujeme, že památník nově neumožňuje jakoukoli výměnu přihlášených osob (a to ani ze zdravotních důvodů). Doporučujeme proto zakoupit pojištění proti stornu v přihláškovém formuláři CK2.

Termíny

27. 4. 2024 - 28. 4. 2024
27. 7. 2024 - 28. 7. 2024
5. 10. 2024 - 6. 10. 2024

Nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

Nástupní místa pro termín 27. 4. 2024 - 28. 4. 2024

Praha 6
volno
Poděbrady
volno
Holice (Pardubice / Hradec Králové)
volno
Litomyšl
volno
Olomouc
volno
Ostrava
volno

Nástupní místa pro termín 27. 7. 2024 - 28. 7. 2024

Praha 6
volno
Poděbrady
volno
Holice (Pardubice / Hradec Králové)
volno
Litomyšl
volno
Olomouc
volno
Ostrava
volno

Nástupní místa pro termín 5. 10. 2024 - 6. 10. 2024

Praha 6
volno
Poděbrady
volno
Holice (Pardubice / Hradec Králové)
volno
Litomyšl
volno
Olomouc
volno
Ostrava
volno
od 3 690 Kč /os. Objednat