Zájezd
Osvětim a Březinka

Objednat od 1 599 Kč / os.
Země: Polsko
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 513

Popis zájezdu

GARANTOVANÝ ODJEZD - 13.11.2021

Zažijte Osvětim s vyprávěním o událostech a osudech vězňů od profesionálních průvodců.

Osvětim a Březinka, dva koncentrační tábory, které do detailu prozkoumáte a poznáte během naší poznávací exkurze. Od profesionálního průvodce se dozvíte vše o funkci táborů smrti s nelidským zacházením s vězni. Uvidíte, v jakých podmínkách zde žili a pracovali, a pochopíte, proč by se tato část lidské historie neměla již nikdy opakovat.

Exkurze zahrnuje 3 hodinovou prohlídku největšího koncentračního tábora 2. světové války, Osvětimi a Březinky. Nejedná se o prohlídku s textem na papíru, ale máme pro Vás připraven opravdu profesionální program s popisem toho, jak tábor za druhé světové války vznikl a jak fungoval. Vše se při prohlídce postupně dozvíte od průvodců, kteří vás budou provázet na cestě autobusem i na místě. S nimi se vydáte vstupní bránou s nápisem „ARBEIT MACHT FREI“ a do „obytných“ bloků, kde uslyšíte o životě vězňů, o transportech do tábora, selekci a denním režimu. Navštívíte vězeňský blok č. 11, kde se nacházel provizorní soud, vězeňské cely a popraviště. Dozvíte se více o doktoru Mengele a jeho pokusech. Za ostnatými dráty, dříve nabitými napětím 800 voltů, uvidíte ještě mnohem více a na závěr nahlédnete do jediné zde dochované plynové komory. Nedaleko Osvětimi se však nachází další a daleko větší tábor smrti, Březinka, s kapacitou 100 000 vězňů. Zavítáme i sem, protože tyto dva tábory spolu spolupracovaly a fungovaly dohromady. Jak? To se dozvíte, když se s námi na tuto exkurzi vydáte.

Tento historicko-naučný zájezd realizuje naše cestovní kancelář již řadu let a plní tak svůj cíl, tedy seznámit s temnou stránkou lidské historie co nejvíce osob, neboť teprve osobním poznáním se dá zabránit tomu, aby tyto činy nebyly páchány v budoucnosti. 

Termíny

13. 11. 2021
(nástupní místa: Praha, Jihlava, Brno, Olomouc, Ostrava)
29. 01. 2022
(nástupní místa: Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Litomyšl, Olomouc, Ostrava)
05. 02. 2022
(nástupní místa: Praha, Jihlava, Brno, Olomouc, Ostrava)

Informace k zájezdu

Sraz - v ranních hodinách (čas je upřesněn v přehledu nástupních míst viz výše).
Odpoledne - příjezd do Osvětimi, přestávka, následuje cca 3 hodinová prohlídka koncentračního tábora Osvětim a Březinka. Tábory vás provede profesionální průvodce a tak uvidíte a uslyšíte opravdu vše.
Večer - odjezd do ČR, příjezd v nočních hodinách.

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny. 

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
dopravu autobusem, průvodce po celou dobu zájezdu, zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje
Povinný poplatek za prohlídku Osvětimi a Březinky v doprovodu s výkladem profesionálního průvodce (v českém nebo slovenském jazyce) - 75 PLN. Úhrada vstupného je povinná, vzhledem k tomu, že se jedná o nedílnou součást programu. Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ NA ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY PRO KONÁNÍ EXKURZE
Rezervační systém v Muzeu v Osvětimi, jenž vešel v platnost dnem 2. 1. 2020, již při rezervaci exkurze cestovními kancelářemi, tedy i naší CK2, vyžaduje kompletní jmenný seznam účastníků. Toto opatření přijalo Muzeum v Osvětimi z bezpečnostních důvodů. Proto je nezbytné vyčkat naplnění kapacity zájezdu a poté teprve předložit Muzeu seznam účastníků. Nenaplní-li se kapacita zájezdu, vyhrazujeme si proto právo zrušit konání zájezdu. CK2 o této skutečnosti informuje přihlášené klienty nejpozději 14 dnů před odjezdem. V takovém případě budou klientům obratem navráceny veškeré uhrazené platby. Rovněž upozorňujeme, že památník nově neumožňuje jakoukoli výměnu přihlášených osob (a to ani ze zdravotních důvodů). Doporučujeme proto zakoupit pojištění proti stornu v přihláškovém formuláři CK2. 

Nástupní místa
Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.
Praha - od hotelu Diplomat, Evropská 370/15, Praha 6 (sraz cca 5:40, návrat kolem 0:30)
Poděbrady - ulice Palackého na rohu s ulicí Na Hrázi - u Tyršových sadů (sraz cca 6:40, návrat cca 23:20)
Hradec Králové - čerpací stanice Benzina, ulice Brněnská, u kruhového objezdu na rohu ulic Sokolská a Brněnská (sraz cca 7:40, návrat cca 22:30)
Jihlava - čerpací stanice OMV Pávov na dálnici D1 - směr na Brno (sraz cca 7:30, návrat cca 22:15)
Litomyšl - parkoviště u městské sportovní haly a ZŠ T. G. Masaryka, ulice T. G. Masaryka 1145 (sraz cca 8:30, návrat cca 21:30)
Brno - roh ulic Svatopetrská x Černovická - parkoviště za zastávkou MHD Mariánské náměstí (sraz cca 9:00, návrat cca 21:00)
Olomouc - Kafkova 1224/2 – parkoviště u restaurace McDonald´s u obchodního centra Haná (sraz cca 10:00, návrat cca 20:00)
Ostrava - ulice 28. října 1701/120 - parkoviště naproti divadlu Petra Bezruče, u Domu kultury města Ostravy (sraz cca 11:10, návrat cca 19:00)

od 1 599 Kč /os. Objednat

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Souhlasím