Zájezd
Litva, jantarová královna Pobaltí

Objednat od 9 890 Kč / os. + vstupy a příplatky dle volby
Země: Litva
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 966

Popis zájezdu

Vítejte ve světě tajemné a poutavé Litvy, jantarové královny Pobaltí! Představujeme vám exkluzivní zájezd, který vás provede skrytými kouty tohoto fascinujícího baltského státu. Připravte se na neopakovatelný zážitek plný kultury, historie a krásné přírody. Litva vám otevře dveře do světa, který byl dlouho skryt a čeká na objevování. Vstupte s námi do této jantarové říše a zažijte dobrodružství plné objevů.

1. den – Odjezd v podvečerních hodinách.

2. den – Cestu za poznáním největšího baltského státu zahájíme ve městečku Rumšiškės, kde se rozkládá jeden z nejrozlehlejších skanzenů pod širým nebem v Evropě. Stavby rozdělené do čtyř vesniček tu nápaditě představují čtyři litevské regiony - Aukštaitija, Dzúkija, Suvalkija a Žemaitsko. Poznáme pro každou z oblastí typické domečky, od klasických obydlí, přes kostely, školy, mlýny, hostince až po zemědělské usedlosti. Následně se přesuneme do nedalekého Kaunusu, druhého největšího litevského města, které je jakýmsi opomíjeným bratříčkem hlavního města. Uvidíme opravené domy ze 16. století, gotickou katedrálu, kostely i pozůstatky středověkého hradu. Historickou lanovkou vystoupáme na kopec Aleksotas, odkud se nabízí krásný výhled na historické centrum. Stará a nová část města je spojena rušným bulvárem se spoustou kaváren, restaurací a obchůdků.

3. den – Navštívíme jedno z největších turistických lákadel Litvy, tajemné poutní místo Horu křížů. Projdeme se na vrchol pahorku, který se stal symbolem odporu proti sovětskému režimu. Budeme vstřebávat jen těžko popsatelnou atmosféru místa, které je považováno za jedno z nejstrašidelnějších na světě. V nedalekém obchůdku si můžeme zakoupit vlastní kříž a přidat ho k ostatním desítkám tisíců dřevěných, kamenných či měděných, stejně jako to udělal papež Jan Pavel II. v roce 1993. Budeme pokračovat do hlubokých lesů národního parku Žemaitija, ve kterých se ukrývá bývalá tajná sovětská základna s jaderným arsenálem, který by tehdy dokázal zničit celou Evropu. Na pozitivní myšlenky se naladíme během procházky malebnou přírodou plnou voňavých smrků a borovic až k jezeru Plateliai s několika ostrůvky, ve kterém se dá i vykoupat.    

4. den – Trajektem přeplujeme na Kurskou kosu, protáhlý, desítky kilometrů dlouhý poloostrov, který je omýván vodami Baltského moře. Budeme se procházet mezi písečnými dunami, které postupně mizí v hlubokých vodách a jejichž písek zasypává půvabné barevné domečky s unikátními dřevěnými korouhvemi. Nadechneme se čerstvého mořského vzduchu, budeme mít možnost svlažit se v moři, a především se poohlédneme po zdejším pokladu, jantaru. Jeho oblé valounky jsou zabarveny do rozmanitých medových odstínů a zdejší oblast se řadí mezi největší světová naleziště. Vzácné kousky zkamenělé pryskyřice si budeme moci zakoupit i v jednom z mnoha obchůdku se suvenýry v jedné z bývalých rybářských vesniček.      

5. den Bránou úsvitu projdeme do historické části hlavního litevského města Vilniusu. Čeká nás procházka uličkami starého města, projdeme přes rozlehlé Katedrální náměstí s římskokatolickou katedrálou, kolem Prezidentského paláce a výtahem vyjedeme na legendami opředený Gediminasův hrad s červenou věží. Zajímavý výhled na město se nabízí i z poutní Hory tří křížů nebo Bílého mostu, spojujícím staré město s novým finančním centrem metropole. Dáme si čas na ochutnávku některé z místních specialit a regionálním vláčkem se přemístíme do 30 km vzdáleného města Trakai, kde navštívíme známý vodní hrad postavený na ostrově uprostřed jezera Galvė. Alternativně je možné navštívit některou z mnoha vilniuských pamětihodností nebo třeba výjimečné Muzeum KGB, které mapuje pohnutou minulost Litvy.   

6. den – Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Informace k zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Po celou dobu jsme ubytování na jednom místě v hotelu se snídaní (3 noci).

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu se snídaní (3 noci), zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů 76 EUR/dospělý, 54 EUR/dítě do 12,99 let (skanzen Rumšiškės, jízdné lanovkou, zpáteční plavba do NP Kurská kosa, vstup do národních parků Žemaitija a Kurská kosa, Gediminasův hrad, výtah a pobytová taxa za 3 noci).
Fakultativně vstup do Muzea studené války (17 EUR/dospělý, 11 EUR/dítě do 12,99 let), Hrad Trakai - vstupné a jízda vlakem (17 EUR/dospělý, 9,5 EUR/dítě do 12,99 let) Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.

Rodinná nabídka pro 4 osoby* za 34 900 Kč
V rezervačním formuláři uveďte do poznámky kód "4 za 34 900".
* osoby bez rozlišení věku 0 - 99 let, cena nezahrnuje vstupy

Rezervujte teď, plaťte později
Zakoupíte-li si váš zájezd nyní, můžete uhradit pouze zálohu ve výši 3 000 Kč/osoba. Zbylou částku pak jednoduše vyrovnáte až 60 dnů před odjezdem na váš vybraný zájezd.

Galerie

Termíny a nástupní místa

Přesné místo nástupu a čas odjezdu vám vždy zasíláme společně se smlouvou o zájezdu po řádném vyplnění přihláškového formuláře.

13. 8. 2024 - 18. 8. 2024 Nástupní místa
21:00 Praha 6
Praha - Evropská 11, Praha 6

odjezd 13.08.2024 21:00

návrat 18.08.2024 cca 12:00

22:05 Poděbrady
Poděbrady - ulice Palackého 526/52 na rohu s ulicí Krátká - u Tyršových sadů

odjezd 13.08.2024 22:05

návrat 18.08.2024 cca 10:50

23:05 Hradec Králové
Hradec Králové - čerpací stanice Benzina, ulice Brněnská, u kruhového objezdu na rohu ulic Sokolská a Brněnská

odjezd 13.08.2024 23:05

návrat 18.08.2024 cca 10:00

od 9 890 Kč /os. Objednat