Zájezd
Berlín - moderní město, kde se psaly dějiny

Země: Německo
Vhodné pro: jednotlivce a rodiny s dětmi
Číslo zájezdu: 514

Popis zájezdu

Navštivte s námi Berlín – moderní město, kde se psaly dějiny. Vraťte se s námi o 70 let zpět a připomeňte si poslední dny války, kdy Rudá armáda obklíčila Berlín a postupovala do vládní čtvrti k legendárnímu Führerbunker. Navštivte pietní Památník holocaustu či světoznámé Židovské muzeum. Proplujte s námi časem od 8. května 1945 přes symbol studené války – Berlínskou zeď či Vzdušný most až po současnou evropskou metropoli. Navštivte obchody a zažijte večerní Berlín!

Během prohlídky města s profesionálním průvodcem navštívíme místa, ve kterých se mělo rozhodovat o osudu celé Evropy. Přes sjezdový sál Germanii a Hitlerovo Nové kancléřství se dostaneme až do míst, kde stával bunkr, ve kterém ukončil svůj život Adolf Hitler, Eva Braunová i Joseph Goebbels se svojí rodinou. Uvidíme také monumentální dárek, který věnoval architekt Albert Speer svému vůdci k 50. narozeninám - vítězný sloup Siegessäule.

Po ukončení války byl Berlín rozdělen na 4 okupační sektory – ze tří se následně stal Západní a ze sovětské Východní Berlín. Mezi oběma městy bylo možné projít pouze přes jediný hraniční přechod. Během studené války museli spojenci zásobovat Berlín téměř rok pomocí Vzdušného mostu. Celý proces byl dovršen stavbou Berlínské zdi. Při prohlídce navštívíme obě dvě části města i hraniční přechod Check point Charlie, na kterém si můžete nechat dát do pasu symbolické razítko či se vyfotografovat s americkým vojákem. U Berlínské zdi se dozvíme, proč vznikla, jak fungovala i si připomeneme osudy lidí, kteří se pokusili o její překonání. Po jejím pádu vzniklo mnoho staveb, které nám mají připomínat 2. světovou válku a upozorňovat na nebezpečí extremismu. Navštívíme tak Památník holocaustu, který nám svými betonovými kvádry a životními příběhy připomene osudy židovského obyvatelstva. Pro zájemce bude též možná návštěva Židovského muzea.

Dnešní Berlín, patřící mezi významná kulturní a ekonomická centra Evropy, si připomeneme na Postupimském náměstí, kde se v Centru Sony odehrává každoročně mezinárodní filmový festival Berlinale, a kde se nachází oblíbená obchodní centra Berlína - Arkaden nebo Mall of Berlin, ve kterých budeme mít dostatek času jak na nákupy, tak i na posezení v restauracích u sklenice berlínského piva Berliner Weisse či mňamkou pod názvem Currywurst. Během prohlídky neopomeneme ani symboly města, kterými jsou například Televizní věž, Říšský sněm, Braniborská brána či třída Unter den Linden. 

Židovské muzeum (možnost návštěvy za příplatek: vstupné 8 €, studenti s platným průkazem 3 €, děti do 18ti let zdarma).
Budova, ve tvaru rozbité Davidovy hvězdy, do které nevede vchod. To je největší židovské muzeum v Evropě, které nám představuje 2000 let starou historii německých židů od příchodu z Izraele, jejich život v Ghettech, všední zábavu i starosti, až po nástup nacismu, holocaust a konečné řešení. Připomíná i významné osobnosti židovského původu, jako například Alberta Einsteina, Franze Kafku, Mosese Mendelssohna a další.

Volný program - odpoledne a večer doporučujeme návštěvu obchodního centra Arkaden nebo Mall of Berlin, ve kterých se nachází obchody známých značek. Navštívit lze též náměstí Alexanderplatz s řadou obchodních domů a obchodem Primark se svým módním zbožím za nízké ceny. 

Informace k zájezdu

Program dne
Ráno - odjezd z jednotlivých nástupních míst.
Dopoledne - příjezd do Berlína, okružní jízda a prohlídka města s průvodcem.
Odpoledne - závěr prohlídky, pro zájemce přejezd na prohlídku Židovského muzea a zpět, volný program.
Večer - odjezd zpět do ČR, návrat v nočních hodinách.

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
dopravu autobusem, zákonné pojištění CK a služby průvodce

Cena nezahrnuje
vstupné

Galerie