Exkurze do jaderné elektrárny Temelín a historické město Písek

Lákalo by vás nahlédnout pod pokličku činnosti naší nejznámější jaderné elektrárny? Seznámit se s tím, na jakém principu probíhá výroba energie z jádra, co vše se musí v elektrárně k výrobě připravovat a jak je zabezpečena? Pak pojeďte na tuto exkurzi, kde se vše dozvíte.

Ještě před příjezdem do Temelína nás čeká zastávka v Písku, kde si s naším průvodcem prohlédnete ta nejzajímavější místa, která toto město nabízí. Během společné prohlídky se půjdeme podívat na nejstarší dochovaný kamenný most v Česku, který k městu Písek patří již od konce 13. století. Půjdeme také na obhlídku částečně dochovaného hradu, jehož jméno je shodné se jménem města Písek. Dále zavítáme i na místní nábřeží a náměstí a podél středověkých hradeb se dostaneme až na místo, kde dříve stávala Putimská brána. Po společné prohlídce města bude navazovat rozchod, který můžete využít například k občerstvení, návštěvě Prácheňského muzea s expozicí o historii města nebo jít na prohlídku Křižíkovy elektrárny, jež je nejstarší vodní elektrárnou u nás.

Na druhou část výletu pojedeme kolem Tálínského rybníka až pod chladící věže, do informačního centra jaderné elektrárny Temelín, kde nás čeká odborný výklad od místního průvodce. Ten nás zasvětí do tajů jaderné energetiky a za pomoci 3D filmu i do míst samotné JE Temelín, kam z bezpečnostních důvodů smí jen ti nejpovolanější. Prostřednictvím počítačových ukázek a animací se seznámíte s funkcí jaderné elektrárny, s hlavními zařízeními, i se základy reaktorové fyziky a bezpečnosti. Řekneme si, jak se energie vyráběla dříve, jak se vyrábí dnes a jaké jsou možnosti jejího získávání do budoucna. Součástí je i velice rozsáhlá interaktivní expozice. Zjistíme například co je to mlžná komora a na vlastní oči se přesvědčíme, jak skrze nás a naše okolí prochází částice přírodního ionizujícího záření.

Exkurze je vhodná pro dospělé a děti od 12 let.

Termíny a ceny

č. zájezdutermíndestinacecenanástupní místa
V-RD509
volno
sobota
20. 2. 2021
Písek a jaderná elektrárna Temelín
990 Kč
Praha
V-RD509
volno
sobota
22. 5. 2021
Písek a jaderná elektrárna Temelín
990 Kč
Praha

Nástupní místa

městoupřesnění místačas srazu
Praha
Praha 6, od hotelu Diplomat, Evropská 370/15
08:30

Program výletu

Sraz v 08:30 hotel Diplomat Praha 6, odjezd v 08:45; uvedený program viz výše; předpokládaný návrat zpět do Prahy cca 18:00 – 18:30.

Doprava

Autobusem splňujícím normy EU

Pojištění CK

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu; služby průvodce po celou dobu výletu; prohlídku v informačním centru Jaderné elektrárny Temelín.

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace