Zahraniční zájezd
Berchtesgaden a Národní park Bavorský les

nezávazně objednat od 3 190 Kč / os.
Země: Německo
Číslo zájezdu: 629

Popis zahraničního zájezdu

1. den – K nejkrásnějším regionům nejen v Německu, ale i v celé Evropě patří Národní park Berchtesgaden. Naší první zastávkou bude bývalý bunkr z 2. světové války, ve kterém je nyní umístěno muzeum. Místním autobusem a skalním výtahem vyjedeme na vrchol Kehlstein (1 834 m n. m.), kde se nachází Hitlerovo „Orlí hnízdo“. Z tohoto místa, odkud se rozhodovalo o budoucnosti Evropy, je nezapomenutelný výhled do celého kraje. Navštívíme též solné doly v Berchtesgadenu. Součástí prohlídky je i projížďka důlním vláčkem, nezapomenutelný zážitek v podobě jízdy hornickou skluzavkou i projekce na zrcadlovém podzemním jezeře, kterou zhlédneme během plavby po jeho hladině. 

2. den – Zavítáme do Národního parku Bavorský les, který se nachází na největším souvislém zalesněném území střední Evropy a vyniká téměř nedotčenou přírodou rozlehlých lesů, luk, rašelinišť a průzračných horských jezer. Jedinečným zážitkem bude procházka 780 m dlouhou visutou dřevěnou stezkou korunami stromů. Tato unikátní cesta vedoucí až mezi vrcholky smíšeného lesa nám poodhalí formy života celého lesního ekosystému. Zakončena je moderní dřevěnou 44 metrů vysokou vyhlídkovou věží zvanou Bavorská Eiffelovka. Odměnou za nenáročný výstup nám bude nezapomenutelný pohled na zelené moře lesů Bavorského i přilehlého Šumavského národního parku, vrcholky Českého lesa a za příznivého počasí i na severní hřebeny Alp. Při následné procházce okolním lesním areálem se seznámíme s mnoha zvířaty typickými pro tuto oblast. Některé cesty vedou okolo zvířecích výběhů, jiné dokonce přímo jejich teritoriem, a tak uvidíme divoká prasata, jeleny, medvědy, vlky, zubry a množství dalších zvířat přímo v jejich přirozeném prostředí.

Doplňující informace

Ubytování během školního zájezdu

Ubytování na školním zájezdu je zajištěno na počet nocí dle programu.

Doprava na školní zájezd

Během školního zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Pojištění školního zájezdu

Všichni účastníci školního zájezdu mají v ceně zajištěno pojištění léčebných výloh do zahraničí. CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny. Volitelně je nabízeno komplexní pojištění s pojištěním STORNO.

Cena zahrnuje

 • Dopravu autobusem
 • Zvolené ubytování
 • Pojištění (Pojištění léčebných výloh v zahraničí)
 • Snídaně
 • Zákonné pojištění CK
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupné

Německo s CK2 mají nejen tyto výhody:

 • Pojištění

  Vaše finance jsou v bezpečí, jsme řádně pojištěná cestovní kancelář.

 • Faktura přes zaměstnavatele

  Možnost úhrady školní akce fakturou přes zaměstnavatele.

 • Průvodci

  Průvodci jsou na daný zájezd speciálně vyškoleni, jsou to profesionálové se zkušenostmi s dětmi.

 • Program

  Program je uzpůsoben věku žáků a připraven tematicky na konkrétní lokalitu.

 • Kontakt

  Jsme Vám k dispozici i v průběhu zájezdu.

od 3 190 Kč /os. nezávazně objednat