Zámek Orlík a plavba po Orlické přehradě

Každý jej zná, anebo o něm minimálně někdy slyšel. Řeč je o skvostném zámku Orlík, tyčícím se na skalním útesu uprostřed malebné krajiny obklopující Orlickou přehradu. Honosné a impozantní zámecké interiéry, stejně jako romantickou projížďku lodí, si nyní máte možnost vychutnat během námi nově nabízeného výletu.Příjemný den zahájíme návštěvou tohoto původně gotického hradu. Dozvíme se něco z jeho bohaté historie i to, jak byl během staletí postupně přestavěn až do nynější podoby romantického zámku. Neopomeneme ani zajímavosti o rodu Schwarzenbergů – jak o zámek přišli i jak jej zase získali zpět. Během prohlídky nahlédneme do jednotlivých dochovaných sálů a blíže se tak seznámíme se životem zdejší šlechty až do první poloviny 20. století. Jen málokterý zámek se může pyšnit tak bohatou sbírkou loveckých zbraní, jako právě Orlík. Lov a hon zde byl totiž odjakživa přirozenou součástí života. O tom se ostatně přesvědčíme při nahlédnutí do Puškové a Trofejní chodby. Neméně fascinující bude nepochybně také návštěva zámecké knihovny čítající téměř osmnáct tisíc svazků.

A odkud se otevírá ten vůbec nejkrásnější pohled na Orlík? Přece z vodní hladiny. Druhá část programu tak bude patřit plavbě po Orlické přehradě, při které se pokocháme netradičním pohledem na zámek z lodní paluby. Doplujeme až k sousednímu, neméně proslulému hradu Zvíkov, jež se řadí mezi nejstarší české královské hrady a z jehož hradeb se naskýtá okouzlující výhled na Vltavu a Otavu, i na jejich soutok. Výstup na zdejší hradní nádvoří bude závěrečnou tečkou před naším návratem zpět do Prahy.

Termíny a ceny

č. zájezdutermíndestinacecena dospělízlevněné*nástupní místa
V-RD535
volno
čtvrtek
30. 7. 2020
Zámek Orlík
1190 Kč
1040 Kč
Praha

* Zlevněná cena platí pro děti do 14,99 let, studenty do 25,99 let (po předložení dokladu), seniory nad 65 let (po předložení dokladu).

Nástupní místa

městoupřesnění místačas srazu
Praha
Praha 6, od hotelu Diplomat, Evropská 370/15
9:00

Program výletu

Sraz v 9:00 hotel Diplomat Praha 6, odjezd v 9:15; uvedený program viz výše; předpokládaný návrat zpět do Prahy cca 16:00 – 16:30.

Doprava

Autobusem splňujícím normy EU

Pojištění CK

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu; služby průvodce po celou dobu výletu; prohlídku zámku Orlík; plavbu po Orlické přehradě na trase Orlík – Zvíkov

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace