Karlovy Vary

Karlovy Vary byly založeny ve 14. století Karlem IV. Pověst říká, že se tak stalo po náhodném objevení zdejších termálních pramenů císařovou loveckou družinou. Zprávy o blahodárných účincích místních minerálních pramenů se však do světa rozletěly až v průběhu 18. a 19. století. Přiliv hostů se od té doby nezastavil a dnes patří Karlovy Vary mezi jedny z nejznámějších lázní v Evropě.S profesionálním průvodcem se projdete srdcem lázní a seznámíte se nejen s historií města, ale i jeho současnou podobou. Naši prohlídku zahájíme u jedné ze zdejších ikon, lázeňského hotelu Thermal, který každoročně hostí na červeném koberci účastníky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v čele s prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou. Podél řeky Teplá se následně vydáme kolem jednotlivých kolonád a historických lázeňských domů. Uvidíme zdobenou litinovou Sadovou kolonádu ve Dvořákových sadech, Tržní kolonádu, ve které si podle pověsti léčil své nemocné končetiny samotný císař, či pseudorenesanční kamennou Mlýnskou kolonádu postavenou podle projektu českého architekta Josefa Zítka a zdobenou dvanácti pískovcovými alegorickými sochami představující jednotlivé měsíce roku.

Moderní prosklená železobetonová Vřídelní kolonáda ve funkcionalistickém slohu pak ukrývá nejznámější karlovarský pramen Vřídlo, jehož termální vodou jsou zásobována všechna lázeňská zařízení ve městě. Mimo místa pro čerpání vody, její rozvod a tepelnou regulaci, jsou zde v podzemí prostory, kde lze vidět proces pokamenování suvenýrů právě vřídelní vodou. Slavné kamenné růže je možné zde i zakoupit. V podzemí je dále k vidění zanesené potrubí z počátku minulého století, vzácné bakterie a řasy nebo sbírka sintrů a vřídlovců. Podzemní prostor můžete sami prozkoumat během individuální prohlídky v rámci odpoledního volna.

Procházku s průvodcem zakončíte u největšího a nejnazdobenějšího Grandhotelu Pupp, který během své historie hostil takové věhlasné osobnosti, kterými byli např. Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Marie Terezie, Napoleon Bonaparte, Franz Kafka či Otto von Bismarck.

Během individuálního volna se nabízí možnost ochutnat některý z 15 pramenů ve stylovém porcelánovém pohárku, které jsou po celém městě k dostání jako typický suvenýr, nebo slavné lázeňské oplatky vyrábějící se ze dvou křupavých oplatek, mezi nimiž je sladké sypání nejrůznějších příchutí.

Termíny a ceny

č. zájezdutermíndestinacecenanástupní místa
V-RD515
volno
sobota
1. 8. 2020
Karlovy Vary
990 Kč
Praha


Nástupní místa

městoupřesnění místačas srazu
Praha
Praha 6, od hotelu Diplomat, Evropská 370/15
8:00


Program výletu

Sraz v 8:00 hod. hotel Diplomat Praha 6, odjezd v 8:15 hod.; uvedený program viz výše; předpokládaný návrat zpět do Prahy cca 18:30 – 19:00 hod.

Doprava

Autobusem splňujícím normy EU

Pojištění CK

CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100% chráněny.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu; služby průvodce po celou dobu výletu; komentovanou prohlídku města

Dotazy

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat - tel. 737 527 178, recepce@ck2.cz

V případě zájmu můžete vyplnit některý z následujících formulářů:


CESTOVNÍ KANCELÁŘ CK2
Kafkova 10, 160 00 Praha 6
www.ck2.cz
email: ck2@ck2.cz
telefon: 224 313 161, 273 136 285
mobilní telefon: 731 170 029
po - pá: 9:00 - 16:00
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace